Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Konut GYO öncülüğündeki konutta seferberlik başladı

Geçtiğimiz yıl başlatılan konutta seferberlik kampanyası Emlak Konut GYO liderliğinde yeni yılda da ocak-mart ayları arasında sürecek.

Geçtiğimiz yıl “Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti" adı altında Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı tarafından hayata geçirilen konuttaki kampanya 2018 yılında da ocak-mart ayları arasında sürecek.

Geliştirdiği kampanyalarla konut sektörüne canlılık getiren GYO'nun bu sene yeni kampanyası ocak-mart ayları arasında başlayacak.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, önceki gün katıldığı toplantıda basınla bir araya gelerek yeni kampanyayı müjdelemişti. Kurum, “84 ay sıfır faizli yeni bir kampanya başlıyor. Projeye göre, müteahhitin durumuna göre bu oranlar değişecek. GYODER, KONUTDER üyeleri de bu kampanyaya dahil oldu.” diye konuştu.

Konut sahibi olacaklar için büyük fırsat

Ayrıca Kurum, "İstanbul'da konut fiyatları 2011'deki gibi dibi gördü. Bu noktadan daha da aşağı inmesi mümkün değil. İddia ediyorum fiyatlar daha fazla düşmez. Bu nedenle alıcı için fırsat var." dedi.

Tüketici faiz yükünden kurtulacak

Kampanyada yüzde 10 peşinat ve 84 aylık ödeme planı hazırlanacak ve alım yapanlardan faiz talep edilmeyecek. Ayrıca teslimi 3 yılda tamamlanacak konutlar için yüzde 5 veya 10 tutarında bir ara ödeme alınacak.

Kampanyada asıl hedef; ev almak isteyen kişileri faiz yükünden kurtarmak ve piyasayı canlı tutmak olarak gösteriliyor.

"Lükse fren yüzde 10 indirim getirir”

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum ayrıca lüks konut üretiminde frene basacaklarını da belirterek, "2017'nin üçüncü çeyreğinde bir önceki yıla göre inşaat malzemeleri yüzde 25.1 zamlandı. Konut fiyatları ise artmıyor. Bu maliyet artışlarını da hesaba katarak bu kadar lükse gerek olmadığına karar verdik. Mahal listeleri tavan yaptı. Sosyal tesislerde yok yok. Bunlar aidatları de etkiliyor. Evlerin içine dahi hamam yapıyoruz. Yer döşemesi, dış kaplama, pencere her alanda fazla lüks var. Avrupa'da ne evlerde ne otelde böyle lüks yok. Biz de yüklenici firmalara talimatı verdik, artık gereksiz lükse müsaade etmeyeceğiz. Mühendisliğe, mimari ve teknik kaliteye önem vereceğiz ama muhafazakar ve mütevazi projeler yapacağız. Biz bunu başlatınca diğer özel sektör firmaları da rekabet edebilmek için ayak uyduracak." diye konuştu.