Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Konut rotasını yurt dışına çevirdi

Emlak Konut GYO, rotasını yurt dışına çevirdi. Kurum, yabancılara konut satışı için yurt dışındaki fuarlarda boy gösterecek.

Emlak Konut GYO, yeni projelerinin satışı için rotasını yurt dışına çevirdi. Dışa açılmanın her sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektörü için de büyük önem taşıdığını kaydeden Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, “Kendimizi ve ülkemizi en iyi şekilde anlatabileceğimiz platformlarda yer almaya özen gösteriyoruz” ifadelerini kullandı. Yeni Akit Gazetesi’nde yer alan habere göre; bu doğrultuda yıl içerisinde Katar’da gerçekleşen Expo Turkey By Qatar ve Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM fuarına katıldıklarını ifade eden Hakan Gedikli; “Bunun dışında Almanya ve Hollanda’da gerçekleşen etkinliklerle oralarda yaşayan vatandaşlarımızla buluştuk. 2019’da da Katar’da gerçekleşecek Expo Turkey By Qatar, Almanya’nun Düsseldorf şehrinde gerçekleşecek Evim Türkiye ve Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşecek MIPIM fuarlarına katılmayı planlıyoruz. Böyle etkinlikler Türkiye’nin ve firmaların bilinilirliğini artırmak, tanıtımına katkı sağlamak ve yeni bağlantılar kurma anlamında büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

DÜZENLEMELER YARAR SAĞLADI

Türk vatandaşlığı kazanmak için yapılması gereken doğrudan yatırımın 250 bin dolara çekilmesi gibi yenilikler sayesinde ülke genelinde yabancı ülke vatandaşlarına yapılan konut satışı rakamları da son döneme göre artış gösterdiğine dikkat çeken Gedikli, önümüzdeki süreçte ilginin çok daha yüksek boyutlara taşınacağını beklediklerini söyledi. 2019’da Emlak Konut olarak yurt dışında satış ve pazarlama konusundaki faaliyetlerine hız kazandırmayı planladıklarını belirten Gedikli; “Yeni vatandaşlık düzenlemeleri ve ekonomideki sürdürülebilirliğin artması ile birlikte yabancıya satışlarda daha etkin bir satış politikası izleyeceğiz” şeklinde konuştu.

İLK ADIMDA ARNAVUTKÖY PROJESİ

2019 yılının Türkiye ekonomisi için yeni dengelenmelerin yaşanacağı bir yıl olacağını belirten Hakan Gedikli; “Gerek dış gerekse iç gelişmelere bağlı olarak şirketimiz de tüm paydaşları için sürdürülebilir büyüme hedefine sağlam adımlar ile ilerleyecektir. 2019’da da yatırımlarımıza devam edeceğiz. Yeni değerleri ülkemize katacağız. Yine 2019’da Emlak Konut güvencesiyle üretip inşasına devam ettiğimiz projelerin bir kısmını daha sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz” dedi.