Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Konut Saraçoğlu projesi görücüye çıktı

Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu, Emlak Konut GYO ile yeniden hayat bulacak. Tüm özellikleri korunacak olan Saraçoğlu’nda teslim tarihi ise Aralık 2021.

Türkiye tarihinin ilk toplu konut projesi olarak hayata geçirilen Çankaya Kızılay bölgesinde konumlanan Saraçoğlu Mahallesi, 72 yıl sonra Emlak Konut GYO ile yeniden hayat bulacak.

GELENEKSEL TÜRK EVİ KONSEPTİ KORUNACAK

Emlak Konut Saraçoğlu, özgün konsepti korunarak projelendirilip tekrardan yaşama kazandırılacak. 120 bin metrekarelik alan üzerinde yer alan projede geleneksel Türk evi konseptinde tasarlanmış konutlar, yapıları bozulmadan yine Türk evi konseptinde inşa edilecek.

434 KONUT VE 250’YE YAKIN TESCİLLİ AĞAÇ

Aslına uygun olarak yıkılmadan yenilenecek olan Emlak Konut Saraçoğlu projesinde 435 konut ve 250’ye yakın tescilli ağaç bulunuyor. Tescilli ağaçlar korunarak hem gelecek nesillere aktarılacak hem de projede yer alanlara doğayla iç içe bir yaşam sunulmuş olacak.

3 KATTAN YÜKSEK OLMAYACAK

Tek bir tuğlası ve yeşil alanına dokunulmayacak şekilde düzenlenecek olan Emlak Konut Saraçoğlu projesi 3 kattan yüksek olmayacak. Proje; içerisinde müze, alışveriş, turizm ve sosyal donatı alanları ile Ankara halkının kullanımına sunulacak.

SARAÇOĞLU ANKARA HALKIYLA BULUŞACAK

Emlak Konut Saraçoğlu projesinin tanıtımı Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda söz alan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Saraçoğlu Mahallesi’ni kent yaşamına kazandırmak için geliştirilen projeye Maliye Bakanlığı’nın öncülüğünde başladıklarını ifade etti.

Söz konusu milli mirasın gelecek nesillere aktarılması için çalıştıklarını belirten Kurum, “Saraçoğlu Mahallesi, geçmişine uygun olarak ‘geleneksel Türk evi’ temasıyla tasarlandı. Tarihi dokusunu oluşturan tüm tescilli ağaçlar ve yapıları korumak şartıyla yenilenmek üzere bu projeyi hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Saraçoğlu projesi, gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkacak. İhalenin ilk oturumu 19 Nisan’da yapılacak.