Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Konut ve THY’den 10 bin konutluk ortak proje!

Emlak Konut ve THY tarafından 3. Havalimanı personeli için Arnavutköy’de 10 bin konut barındıran yeni bir projeye imza atılıyor.

3. Havalimanının hizmete açılmasıyla havayolu personelinin gidip gelmesinde oluşan sorunların ortadan kaldırılması yeni bir proje planlandığının geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu.

Bu haberin ardından THY ve Emlak Konut GYO tarafından imza atılacak projeye ilişkin ilk detaylar da geldi! THY, Emlak Konut’un 5 yıl önce satın aldığı Arnavutköy Dursunköy’deki araziye yüzde 50 ortak olduğunu açıkladı.

10 bin konutluk havayolu çalışanları için dizayn edilen projenin ilk etabının 29 Ekim’de havalimanının açılışı ile birlikte temel atma töreninin gerçekleştirilmesi ve inşaat başladıktan 16 ay sonra gibi kısa süre içinde tamamlanması hedefleniyor.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) Arnavutköy Dursunköy’deki arsası üzerinde geliştirilecek olan projeye THY arsanın yüzde 50’sini satın alarak ortak olduğunu açıkladı.

İstanbul Arnavutköy ilçesine bağlı Dursunköy mevkiinde yer alan 3 milyon 600 bin metrekare dev alan üzerinde inşa eidlecek Emlak Konut THY projesi kısım kısım tamamlanarak yaşama başlayacak.

Proje hakkında önemli açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “3.Havalimanı’nın 1.etabı 29 Ekim’de açılacak. Biz de projemizin 1.etabının temelini 29 Ekim’de atarak projeye başlayacağız. 16 ayda da projenin ilk etabını bitirmeyi düşünüyoruz” dedi. Kurum, projenin tamamını ise 4-5 yılda bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Kurum, “Burası bir rant projesi olmayacak, örnek bir şehircilik projesi olacak. Arsanın yüzde 50’sini yani 1 milyon 800 bin metrekaresini terk ettik. Yükseklik zemin+4 katı geçmeyecek. Yoğunluğu az, içinde millet parkı da olan, zengin sosyal olanaklara sahip yaşanılabilir bir proje yapacağız” diye konuştu.

Murat Kurum, “Projede 2+1’den 5+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alacak. 2-3 ay içinde projeyi planlayacağız. Yaklaşık 10 bin konut geliştirmeyi planlıyoruz. Tasarımlarına başladık. 4-5 yıl içinde projenin tüm etaplarını tamamlamayı istiyoruz. Projenin arsasını 5 yıl önce almıştık. Şu anda arsa maliyetimizin en düşük olduğu yer. Diğer projelerimiz arasında en düşük fiyatlarımızın olduğu proje olacak” diye konuştu.