Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Konut yeni projesi Bizim Mahalle için düğmeye bastı

En büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut İstanbul Avrupa Yakası Küçükçekmece’de konumlandırdığı ‘Bizim Mahalle’ için düğmeye bastı.

Türkiye’nin en önemli gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO İstanbul Avrupa Yakasının yükselen ilçesi Küçükçekmece’de yer alan Bizim Mahalle için çalışmalara start verildi.

1 milyon metrekare alan üzerinde hayata kazandırılacak olan proje eski mahalle yaşamını geri getirmeyi amaçlıyor. Eski yıllarda yaşanan mahalleli, esnaf ve komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırmayı hedefleyen proje kapsamında sosyal ve kültürel tesisler, tematik çocuk oyun alanları, ata sporları merkezi, kent müzesi, el sanatları merkezi, spor merkezleri, faaliyet alanları gibi birçok aktivite alanı yer alıyor.

İstanbul Avrupa Yakasının Küçükçekmece ilçesinde yükselecek proje Türk mimarisine uygun özelliklerde tasarlandı. Her yaştan insanın faydalanabileceği büyük bir kültür ve sosyal faaliyet alanı sunulan proje için ilk çalışmalara başlandı bile!

Bizim Mahalle projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, sadece konut yapmanın ötesinde insanlara iyi koşullarda sosyal yaşam alanları sunduklarını söyledi.

“Sağlıklı ve güvenli projeler geliştirmenin yanında kültürel değerlerimize sahip çıkmak hedefi yola çıktık” diyen Kurum, Bizim Mahalle projesinin özümüzde var olan mahalle kültürü, yardımlaşma, paylaşma ve komşuluk ilişkilerini yeniden yoğun bir şekilde yaşatılacağını söyledi.

Yatay mimarinin önemli bir eseri olarak yükselecek olan proje Türk mimarisi özellikleri barındıran yapısıyla dikkat çekiyor. ‘İnsan ve şehir’ odaklı yaklaşımla hayata kazandırılan Bizim Mahalle projesinde anahtar teslimlerinin ise 2020 tarihinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.