Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Konut’tan 10 milyar TL’lik proje atılımı

Emlak Konut GYO, bu yıl içinde Ankara ve Samsun gibi illeri de kapsayan ihaleler ile değeri 10 milyar liraya ulaşacak projeler üretecek.

Emlak Konut GYO’nun ihale takvimi işlemeye başladı. Yeni Akit Gazetesi’nden Mehmet Canıtatlı’nın yazısına göre Emlak Konut, mevcut 5.3 milyar lira değerindeki arsa portföyü içerisinden, İstanbul’un 6 semtinde bulunan arsalarını ihaleye çıkarmaya başladı. Şirket, bu yıl Ankara ve Samsun gibi illeri de kapsayan ihaleler ile değeri 10 milyar liraya ulaşacak projeler üretecek.

TOKİ iştiraki olan Emlak Konut GYO’nun İstanbul’da bulunan Bakırköy, Küçükçekmece, Şişli, Florya, Çekmeköy, Bahçekent gibi merkezi lokasyonlardaki arsalarda proje geliştirmek isteyen inşaat firmaları ihale sürecini yakın takibe aldı.

ANKARA İÇİN YENİ BİR SAYFA AÇILDI

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum; “Anadolu’da Ankara Saraçoğlu’nda ve Samsun gibi illerimizde de ihaleler gerçekleştireceğiz” açıklamasında bulunmuştu.

20 Mart 2018’de yapılan tanıtım toplantısı ile Ankara Saraçoğlu projesi halka tanıtıldı. Emlak Konut GYO; Saraçoğlu Mahallesi’ni özüne sadık kalarak tarafından bölge ihtiyaçlarına da karşılık verecek şekilde Ankara halkına yeniden sunulacak.

EMLAK KONUT’UN SIRADAKİ PROJESİ FLORYA

Emlak Konut GYO’un sıradaki projesi ise Florya olacak. Şirket; Galatasaray’ın Bakırköy Florya’daki tesislerinin konumlandığı arsayı, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ihaleye hazırlanıyor. İhale 5 Nisan’da gerçekleşecek.

Şirket; toplamda 63 bin 230 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa üzerinde 55 bin 98 metrekarelik proje yapma hakkına sahip olacak.

Yatırımcıların zemin+2 kat sınırı bulunan konut alanına büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

10 MİLYAR LİRALIK İŞ HACMİ

Yıllık değerlendirme toplantısında konuşan Murat Kurum, kamuoyuna seslenmiş ve 2.1 milyar lira değer biçilen arsalar üzerinde 10 milyar liralık iş hacmi oluşturmayı planladıklarını açıklamıştı.

Kurum, 2018 için 7.2 milyar TL seviyesinde satış hedefi olduğunu açıkladı. Ayrıca 2018 yılında 830 bin metrekare bağımsız bölüm satışı ve toplamda 1.8 milyar TL net kar gerçekleştirmeyi beklediklerini de Kurum sözlerine eklemişti.