Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Konut’tan Kanal İstanbul güzergahına 33 proje

Emlak Konut GYO, Türkiye’nin dev projesi Kanal İstanbul güzergahında 33 projeyi hayata geçirecek. Projelerin ülke ekonomisine büyük katkıda bulunması bekleniyor.

Türkiye, Kanal İstanbul başta olmak üzere mega projelerle büyüyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, tüm dünyanın yakından izlediği Kanal İstanbul projesinin güzergahında firmaya ait 33 projenin yer alacağını açıkladı.

STRATEJİK ÖNEME SAHİP PROJE

Murat Kurum, Kanal İstanbul’un Türkiye için stratejik önemde olduğunu ifade etti. Emlak Konut’un proje güzergahı üzerindeki yatırımları hakkında bilgi veren Kurum; “Sadece İstanbul’a değil ülke ekonomisine de çok büyük faydası olacak mega bir proje olan Kanal İstanbul güzergahında, Emlak Konut’un 33 projesi yer alırken yine bölge üzerinde çok önemli arsa portföyümüzle birlikte yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kanal İstanbul gibi mega projelerin etkileşim alanında bulunan gayrimenkullerin ve gayrimenkul projelerinde de değer artışlarının yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Murat Kurum; “Başta Kanal İstanbul olmak üzere mega projelerle büyümesini sürdüren Türkiye, geleceğe emin adımlarla ilerlerken ülkemizdeki projeler sadece yerelde değil tüm dünya tarafından da yakından takip ediliyor” diye konuştu.

ÜLKE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Kanal İstanbul’un başta deniz taşımacılığı ve ticareti olmak üzere, İstanbul 3. Havalimanı'nın oluşturduğu etkiyle de birleşmesiyle Türkiye ekonomisini üzerinde oldukça büyük etki oluşturması bekleniyor. Proje, hem yapım faaliyetleri hem de hayata geçtikten sonra sunacağı iş olanakları ile istihdama olumlu katkı verecek. Tüm bunlar bir arada değerlendirildiğinde Kanal İstanbul Türkiye için son derece önemli bir konumda olmakla birlikte aynı zamanda Türkiye için stratejik bir sürecin de yönetimi adına çok değerli bir proje.

Dünya Bankası 2015 Global Kamu Özel Sektör İşbirliği Raporu’na göre Türkiye, toplam 44.7 milyar dolarlık 7 projeyle dünya genelindeki kamu-özel sektör iş birliği yatırımlarının yüzde 40'ını tek başına gerçekleştirerek, küresel mega projeler sıralamasında lider oldu.