Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ilk taksit ödemeleri için son gün 31 Mayıs!

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinin ilk taksitlerinin ödenmesi için son gün 31 Mayıs 2018! Emlak vergilerinin ilk taksitleri tahsil edilmeye başladı!

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) 2018 yılı birinci taksitlerini almaya başladı. Yurt genelinde gayrimenkul sahibi vatandaşlar 31 Mayıs akşamı mesai bitimine kadar vergilerinin ilk taksitlerini ödeyebilecek. Belirlenen tarihten sonra ödeme yapan vatandaşlardan daha fazla ücret talep edilecek.

Son ödeme gününün 31 Mayıs Perşembe olarak belirlendiği ÇTV’de vatandaşların mağdur olmaması için taksit ödemelerini son güne bırakmamaları gerekiyor. Son dakikada yaşanan yoğunluktan dolayı çeşitli oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmesi için Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, ödemelerin son güne bırakılmaması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı.

Emlak vergisi ilk taksit ödemelerinde önemli bir yoğunluk olduğunu belirten Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler yetkilileri halkın cezalı duruma düşmesini engellemek için 2018 yılı Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin ilk taksit ödemelerinin en geç 31 Mayıs 2018 Perşembe günü mesai bitim saatine kadar yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Emlak vergisi konut ve iş yer isahiplerinden yılın belirlenen iki farklı döneminde iki ayrı taksit şeklinde tahsil ediliyor. Belirlenen süre zarfından Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'ni (ÇTV) ödemeyen vatandaşlar cezalı konuma geçiriyor. Zamanında ödemesini gerçekleştirmeyen ve cezalı duruma düşen gayrimenkul sahiplerinin daha sonraki günlerde gerçekleştirdikleri tahsilattan ekstra para alınıyor. Bu nedenle mağdur olmamak için emlak vergisi ilk taksit ödmelerinin 31 Mayıs Perşembe akşamı mesai bitimine kadar tahsil edilmesi gerekiyor.