Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak vergisi ödemelerinde son günlere girildi

Emlak vergisi ödemeleri için tanınan süre 3 gün sonra bitiyor. Vergi mükelleflerinin gecikme faizi ödememesi için acele etmesi gerekiyor.

2019 yılı emlak vergisi birinci taksit ödemeleri 31 Mayıs’ta sona eriyor. Emlak vergisi değeri, yeniden değerleme oranının yarısı olan yüzde 11,865 (on bir virgül sekiz yüz altmış beş) oranında artırılarak uygulanıyor. Vergi oranları ise arazilerde ve meskenlerde binde bir, diğer binalarda binde iki ve arsalarda ise binde üç olarak hesaplanıyor. Söz konusu bu oranlar, büyük şehir belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde yüzde 100 artırımlı uygulanıyor.

Emlak vergisinin birinci taksitini ödemek isteyen vatandaşlar için bazı belediyeler vezneler cumartesi ve pazar günleri de açık olacak. Mükelleflerin söz konusu tarihler içerisinde vergi taksitlerini ödememeleri durumunda gecikme faizi ödemesi gerekiyor.

Emlak vergisi ödemeleri her il ve ilçede bulunan vergi dairelerine ödeniyor. Birinci taksit ödemeleri 3 gün sonra bitiyor. İkinci taksit ödemeleri ise 1 Kasım’da başlayacak ve 30 Kasım’da bitecek. Yeni satın alınan gayrimenkul için emlak vergisi ödemesi ise 2020 yılında başlayacak.