Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak vergisi yapılandırılmasında ödeme yapamayanlar için yeni fırsat

Emlak vergisi yapılandırılmasında ödemelerini aksatan ya da yapamayan ve yapılandırma hakkını kaybeden mükelleflere Şubat 2019’a kadar ödeme imkânı verilecek.

Emlak vergisi ve prim borcu yapılandırılmasında ödemelerini aksatan ve hakkını kaybeden mükelleflere yeni bir hak getiriliyor. Vergi mükellefleri, geç ödeme zammıyla beraber Şubat 2019’a kadar ödemesi gereken tutarları ödeyebilecek.

ŞUBAT SONUNA KADAR SÜRE

Vergi mükellefleri tarafından dört gözle beklenen yasa tasarısı TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Tasarıya göre, emlak vergisi ile diğer vergi ve prim borcu yapılandırılması bozulan mükelleflere yeni bir hak daha verilecek.

HaberTürk Gazetesi’ndeki habere göre; yasa teklifi Genel Kurul’da görüşülmek için beklerken TBMM Başkanlığı’na yeni sunulan teklifle birlikte ödeme süresinin Şubat 2019’a kadar uzatılması planlanıyor.

SADECE GEÇ ÖDEME ZAMMI ALINACAK

Eğer yasa teklifinin kabul edilirse, yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde taksitleri ödememiş veya aksatmış olan vatandaşlar, Şubat 2019’un sonuna kadar ödeme yapabilecek. Vergi mükelleflerinden, sadece geç ödeme zammı tahsil edilecek. Aralık ve Ocak 2019’da ödenmesi gereken taksitler de Şubat 2019 sonuna kadar tahsil edilebilecek.