Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

En düşük faizli konut kredisini hangi bankalar veriyor?

Mayıs- Haziran 2018 tarihleri arasında yapılan konut kredi faiz indirimi kampanyasının ardından konut kredi faizleri yukarı yönlü hareket etmeye başladı.

Konut kredi faizleri kampanyanın sona ermesinin ardından faiz oranları aniden yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Kampanya sırasında yüzde 0,98’e sabitlenen kredi faiz oranları kampanyanın sona ermesiyle birlikte yüzde 2,19 seviyesine kadar yükseldi. Kampanya sırasında konut alamayan vatandaşlar için yeni bir konut kredi faiz indirimi kampanyasının gündeme gelmesi bekleniyor. Peki, şimdi konut almak isteyen vatandaşlar ne yapacak? En düşük konut kredi faizi hangi bankada? Konut kredisi alırken hangi bankalar tercih edilmeli? Sizler için konut kredi faizlerindeki son durumu derledik.

Konut kredi faizlerinin yüzde 0,98’e sabitleyen kampanyanın sona ermesinin ardından konut kredisi faizleri yeniden yükselmeye başladı. Faizler yüzde 2,19’a kadar çıktı. Peki ev almak isteyenlere ne yapacak? En düşük konut kredi faizini hangi banka veriyor?

Konut kredi faiz oranları yüzde 2,19 seviyesine kadar çıktı

Kampanyanın sona ermesiyle birlikte konut kredi faizleri yukarı yönlü hareket etmeye başlayarak son zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Konut kredi faiz oranları psikolojik seviye yüzde 1’i ikiye katlayarak yüzde 2,19 seviyelerine kadar yükseldi.

En yüksek konut kredi faizleri Şekerbank’ta!

Konut kredi faizlerinin en yüksek olduğu banka yüzde 2,19 faiz oranıyla Şekerbank. Konut kredi faiz oranları yüksekliğinde en yüksek seviyede olan diğer banka ise Garanti Bankası. Garanti Bankası’nda ise konut kredi faizleri ise yüzde 2,15 seviyesinde. Şekerbank ve Garanti Bankasını ise HSBC takip ediyor. HSBC’de konut kredi faiz oranları ise yüzde 2 seviyesinde. ICBC Bank ile Anadolu Bank ise yüzde 2 sınırında seyrediyor. Her iki bankada da 5 ve 10 yıllık kredi kullanmak isteyenlere yüzde 1,99 oranında kredi uygulanıyor.

En düşük konut kredi faizleri Alternatifbank’ta!

En düşük konut kredi faizleri ise Alternatifbank’ta! Alternatifbank konut kredilerinde yüzde 1,35 faiz uyguluyor. Alternatifbank!ı yüzde 1,38 faiz oranı ile Halkbank ve Ziraat Bankası takip ediyor. İş Bankası ise konut kredisi kullanmak isteyenlere yüzde 1,48 faiz oranı uyguluyor.