Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

En düşük konut kredisi faiz oranını sunan banka

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş Şubat 2018’de hız kazandı. Peki en düşük konut kredisi faizini hangi banka sunuyor? Cevabı haberimizde…

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş Şubat ayında hız kazandı. Kredi Pazarı’nın verilerine göre; Şubat 2018’in ilk üç haftasında 14 banka konut kredisi faiz oranlarında bir ya da birden fazla kez faiz indirimine gitti. Ay başında yüzde 2.17 seviyelerinde olan konut kredisi faiz oranları yüzde 1.95’e kadar geriledi.

Bu haft Yapı Kredi Bankası, Kuveyt Türk Bankası, QNB Finansbank, Akbank’ın yanı sıra kampanyalı ürünleri kapsamında ICBC ve VakıfBank da konut kredilerinde faiz indirimine gitti. Güncel olarak konut kredilerinde 10 yıl vade için en düşük faizi yüzde 1.61 ile Yapı Kredi Bankası sunuyor. 5 yıl vade için ise yüzde 1.59 ile Kuveyt Türk Bankası en düşük konut kredisi faiz oranını veriyor.

KONUT KREDİSİ GERİ ÖDEMELERİ NE DURUMDA?

Güncel oranlara göre 150 bin TL’lik 5 yıl vadeli konut kredisi için en düşük taksitler 3 bin 900 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 233 bin TL oluyor.

Güncel oranlara göre 150 bin TL’lik 10 yıl vadeli konut kredisi için ise en düşük taksitler 2 bin 830 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 339 bin TL oluyor.