Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

“En iyi yatırım konut satın almak”

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Güleroğlu, ev satın almak isteyenlerin yılın son fırsatlarının kaçırmaması gerektiğini söyledi.

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu konut satın almanın en iyi yatırım aracını olduğunu ve İzmir’den konut sahibi olmanın en iyi yatırım anlamına geldiğini açıkladı.

Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Güleroğlu, ev almak isteyenlerin yılın son fırsatını kaçırmamalarını istedi, “Unutmayın İzmir’den ev sahibi olmak demek, en iyi yatırım demektir” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da devreye girmesiyle geçen yıl sonu itibariyle başlatılan ‘Emlak seferberliği’ kapsamında birçok banka konut faizlerini düşürmüş, konut kredisinde faiz oranları 0,80’lerin altını görmüştü. Yaz sezonuyla birlikte talep artışlarıyla birlikte konut kredi faizlerinde artış baş gösterdi.

İstanbul vurgusu

2018 yılında ise sektörde konut kredi faizlerinin yükseleceği yönünde kanaatin yüksek olduğuna dikkat çeken İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu,

“İzmir, gayrimenkul açısından bir çekim merkezi haline geldi. İstanbul’dan İzmir’e yönelik beyaz yaka göçü, önemli şirketlerin merkezlerini İzmir’e taşıması ve kısa süre sonda tamamlanacak otoyol ve hızlı tren projeleri de bu çekim merkezini cazip hale getiriyor. Tüm bunların yanına yeni yılla birlikte konut faizlerindeki artış beklentisi de eklenince yatırımcı için bu ay kaçırılmayacak bir fırsat halini alıyor” ifadesini kullandı.