Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

En uygun faizli konut kredisi veren bankalar

Konut satın almanın en kolay yolu konut kredisi kullanmak. Peki, konut kredisi faiz oranlarında son durum nasıl? En uygun faizli konut kredisini hangi banka veriyor?

Herkesin hayali 'başını sokabileceği bir çatı' sahibi olmak. Ancak sürekli artan konut fiyatları ve değişen demografik yapı nedeniyle konut satın almak her geçen gün zorlaşıyor. Her ne kadar çeşitlilik fazla olsa da konut fiyatlarının yüksekliği nedeniyle peşin ödeyerek konut satın almak mümkün olmuyor. Vatandaşlar da konut kredisi ile konut satın alabilmek için bankaların yolunu tutuyor.

Peki, en uygun konut kredisi veren bankalar hangileri? Konut kredisi faiz oranlarında son durum nasıl oldu? Konut kredisi alırken devlet ve özel bankaların kredi faiz oranlarını karşılaştırmak çok önemli. Yanlış bir tercih kredinizi zamanında ödeyememenize ve ev sahibi olma hayalinizden de vazgeçmenize neden olabilir. Sizler için 2018 yılında çeşitli kamu ve özel bankaların konut kredisi faiz oranlarını derledik!

Hem özel bankalar hem de devlet bankaları konut bedelinin tamamı olmayacak şekilde konut satın alınabilmesi konut kredisi veriyor. Peki, konut kredisi faiz indirimi kampanyasını kaçıran konut satın almak da kararlı olan vatandaşlar bu süreçte ne yapacaklar? Konut kredisi faiz oranları yükselmeye başladı. Bazı bankalarda konut kredisi faiz oranları psikolojik seviye yüzde 1’i ikiye katladı. Bazı bankalarda ise 2 katının da üzerine çıktı.

İşte, çeşitli devlet ve kamu bankalarındaki 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranlarını derledik! İşte bankaların 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranlarında güncel durum!

Çeşitli kamu ve özel bankalarda 2018 güncel konut kredisi faiz oranları

Ziraat yüzde 1,48

Halkbank yüzde 1,48

Vakıfbank yüzde 1,38

ICBC yüzde 1,54

Kuveyt Türk yüzde 1,57

Şeker finans yüzde 1,60

Burgan bank yüzde 1,61

İş bankası yüzde 1,63

ING Bank yüzde 1,65

Garanti Bankası yüzde 1,83

TEB yüzde 1,68

Yapı Kredi yüzde 1,70

Deniz Bank yüzde 1,75

Fibabanka yüzde 1,82

Akbank yüzde 1,83