Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

En yüksek ofis kiraları Levent’te görüldü

Ofis konusunda şirketlere kılavuz olan ofisraporu.com Nisan ayı raporunu sundu. Bu rapora göre İstanbul’daki en yüksek ofis kira bedeli Levent’te görüldü.

ofisraporu.com’un Nisan ayı raporunu göre, İstanbul’da A sınıfı ofis piyasasında toplam kiralanabilir alanın yaklaşık 3’te birinin (yüzde 32.3) boş olduğu görülüyor. İstanbul’da ofis piyasasındaki düşük talep ve yavaşlama devam ediyor. 2017 yılının ilk çeyreğinde taşınan firmaların büyük bölümünün önceki ofislerine kıyasla daha küçük ofislere geçtiği tespit edildi.

İstanbul’da ortalama kira bedeli ilk çeyrekte 21.4 dolar olarak gerçekleşti. En yüksek ortalama kira bedeli ise 34.3 dolarla Levent bölgesinde (A sınıfı ofis pazarı) olduğu görülüyor.

Nisan 2017 verilerine göre İstanbul’daki ofis bölgeleri şöyle ayrılıyor: Levent, Maslak, Esentepe- Zincirlikuyu-Etiler, Beşiktaş-Taksim, Mecidiyeköy-Şişli, Seyrantepe-Kağıthane, İstanbul Batı, Kozyatağı-Ataşehir, Altunizade, Ümraniye, Kavacık, Küçükyalı-Maltepe, İstanbul Doğu.

Verilere göre önümüzdeki dönemde kira işlemlerinin hızla gerçekleşeceği yeni bölgeler ise şöyle: Küçükyalı-Maltepe, Ümraniye, Kozyatağı-Ataşehir, Seyrantepe-Kağıthane.

Yukarıdaki grafikte bölge bazında ortalama A sınıfı kira değerleri ve o bölgede ofis kiralamak isteyen firmaların bütçeleri bir arada görülmektedir. Arz ile talep arasındaki farkın en düşük olduğu Ümraniye, Kozyatağı-Ataşehir, Küçükyalı-Maltepe ve Seyrantepe-Kağıthane bölgelerinde önümüzdeki dönemlerde kiralama işlemi gerçekleşme ihtimalinin yüksek olabilir.