Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Enerji Kimlik Belgesi'nin yolu Kale Mantolama'dan geçiyor

Kalekim, Kale Mantolama sistemini uyguladığı binaları Enerji Kimlik Belgesi sahibi yapıyor. Zorunlu hale getirilen Enerji Kimlik Belgesi'ni almak Kalekim'le kolaylaşıyor.

Sektörün en önemli oyuncularından biri olan Kalekim'in Kale Mantolama sistemi uyguladığı binalar, 2017 yılına kadar alınması zorunlu olan Enerji Kimlik Belgesi'ne kolayca sahip oluyor. Yalıtım konusunda hayata geçirilen en önemli uygulamalardan birinin Enerji Kimlik Belgesi zorunluluğu olduğunu söyleyen Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Garantili ısı yalıtım sistemimiz Kale Mantolama ile yapıları koruma altına alırken, binaları da ‘Enerji Kimlik Belgesi’ sahibi yapıyoruz” diye konuştu.

Konutun değeri Enerji Kimlik Belgesi ile yükseliyor

Binanın harcadığı enerji miktarının konutların satılması ve kiralanmasında önemli bir faktör olduğunun altını çizen Akbaş, artık ev alırken kriterlerin değiştiğini belirtti. İnsanların konut tercihlerinde sadece manzara ya da oda sayısına değil, kimlik belgesine de dikkat ettiğini söyleyen Akbaş, “Belge ile tescillenen enerji sınıfı yüksek binalarda; ısı yalıtımının yanı sıra, cam-pencere ve ısıtma-soğutma-havalandırma sistemlerinin de kaliteli ve verimli olduğu anlaşılıyor. Bu nedenle binanın değerini artıran ‘Enerji Kimlik Belgesi’ne yönelik talep gün geçtikçe artıyor” dedi.

Enerji Kimlik Belgesi alma şartları neler?

Kale Mantolama sistemi ile binasında ısı yalıtım uygulaması yaptıran her tüketici Enerji Kimlik Belgesi'ne kolayca sahip olabiliyor. Türkiye'de ilk kez 10 yıl ürün, 2 yıl uygulama garantisi ile sunulan Kale Mantolama sistemiyle, ülke ekonomisi ve çevre kirliliğini önlemeye sağlanan katkının yanında, binanın değeri de yükselmiş oluyor.