Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Engelli ve dar gelirliye özel konut geliştirilecek

Engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirlilerin konut ihtiyacı için özel çalışma başlatılacak. 81 ilin sosyal analiz haritası çıkarılacak ve buna göre konut alanları geliştir

2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı ile birlikte engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirlilerin barınma ihtiyacını karşılayacak tedbirler alınacak. Program kapsamında başlatılacak olan çalışmalarla her ilin sosyal analiz haritası çıkarılacak ve ihtiyaçlar tespit edilecek.

81 İLDE ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

Akşam Gazetesi'nden Osman Nuri Cerit'in haberine göre; 81 il ölçeğinde Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi oluşturulacak. Projelerde engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirli gibi toplumun dezavantajlı kesimlerinin barınma ihtiyaçları ön plana çıkacak. Yaşlı ve engellilerin yaşamını kolaylaştıracak tüm detayların yer alacağı yeni programda üniversite bölgelerinde ise öğrencilerin barınma ihtiyacına yönelik projelere öncelik verilecek.

KONUT ALANLARI GELİŞTİRİLECEK

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında her bölgenin sosyal, kültürel, tarihi ve geleneksel özellikleri gözetilecek. Buna göre sağlıklı, güvenli, engelsiz, çevre ve çocuk dostu konut alanları inşa edilecek. Hazırlanacak raporlar ile yerel yönetimlere rehber oluşturacak.