Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Erbil, 2. EREF Gayrimenkul Fuarına ev sahipliği yapıyor

37 milyon nüfuslu Irak’ın en güvenli şehri Erbil’de 2. EREF Gayrimenkul Fuarı için çalışmalar sürüyor. Fuara 10 ülkeden 40 firma katılacak.

Irak, Türkiye, B.A.E., Rusya, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Hollanda başta olmak üzere 10 ülkeden 40 firmanın katılacağı E.R.E.F. Gayrimenkul Fuarı, Irak’ın en güvenilir şehri olan Erbil’de Arı Fuarcılık tarafından düzenlenecek.

İlki 2013 yılında düzenlenen fuar, 6 ülkeden 54 firmaya ve 20 ülkeden 17 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştı. Fuar esnasında yapılan 100 milyon dolarlık gayrimenkul satışının yanı sıra firmalarının başarılı tanıtım faaliyetleri Türkiye’ye Irak’tan gelen gayrimenkul yatırımları da önemli oranda artmıştı.

Türkiye’de en fazla gayrimenkul alımı yapan yabancı uyruklular Iraklılar

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Türkiye genelinde 2016 yılında yabancılara 18.189 konut satıldı. Irak vatandaşları 2016 yılında Türkiye'den 3.036 konut satın aldı.

Arı Fuarcılık Genel Müdürü Savaş Kemal Burkay, “E.R.E.F. Gayrimenkul Fuarı’nın gerek gayrimenkul firmalarına gerekse de Türkiye’ye yatırımcı çekmeye olan faydasının bu yıl da tekrarlanacağına eminiz” dedi ve 2013 yılından bu yana da Türkiye’de en fazla gayrimenkul alımı yapan yabancı uyrukluların Iraklılar olduğunu vurguladı.