Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Erka Grup, Kağıthane'yi baştan yaratacak

Kağıthane'nin dönüşümünde önemli bir paya sahip olacak olan Erka Grup, bölgede 8 proje inşa etmeyi hedefliyor. Şirket, 3 yılda bin 400 aileyi ev sahibi yapacak.

Dönüşüme Kağıthane'den başlayan Erka Grup, bölgede hayata geçirdiği ilk projeleri Erka Konsept ve Erka Panorama'yı 12 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilen lansmanla basın mensuplarına tanıttı. Toplamda 180 dairenin yer aldığı projeler hakkında bilgi veren Erka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Karagöz, Kağıthane’deki dönüşüme katkı yapmanın, ticari kaygının da ötesinde bir gönül borçları olduğunu dile getirdi.

"1,5 milyar TL ciroya ulaşmayı amaçlıyoruz"

Kentsel dönüşümün çok fazla emek, zaman ve sabır isteyen bir süreç olduğunu belirten Erol Karagöz, "Bugün burada yaptığımız çalışmaların ilk adımlarını Erka Konsept ve Erka Panorama ile atıyoruz. Ardından Erka Vizyon ve Erka Suadiye projeleri gelecek. Dokuz ayrı adada üç yıl içinde anlaşmaları yapılmış ve ruhsatı alınmış toplamda bin 400 konut yapacağız. Bu sayıyı beş yıl içinde 5 bin konuta çıkarmayı ve 1,5 milyar TL ciroya ulaşmayı amaçlıyoruz. Uzun vadede Türkiye’de konut sektörünün önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyoruz" dedi.

Projelerin yüzde 10'luk kısmı lansman öncesinde satıldı

Lansman öncesi yatırımcıların büyük ilgisiyle karşılaşan Erka Konsept ve Erka Panorama projelerinde satışların yüzde 10'u tamamlandı. Toplamda 8 bin 360 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilen Erka Konsept'te 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde konutlara yer veriliyor. Daire fiyatlarının 444 bin TL'den başladığı projeden daire sahibi olmak isteyenler yüzde 50 peşinat ödedikleri takdirde yüzde 40’ı 18 ay vade ile yapılırken, kalan yüzde 10'luk kısım teslimde alınıyor. Projenin Nisan 2018’de teslim edilmesi planlanıyor.

Aynı bölgede konumlandırılan Erka Panorama’da ise fiyatlar 345 bin TL’den başlıyor. Erka Panorama’da toplam bin 412 metrekare arsa alanının yüzde 60’ı yeşil alandan oluşuyor. Toplam inşaat alanı 12 bin 500 metrekare olan Erka Panorama Haziran 2018’de teslim edilecek.