Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Esenyurt bölgesi konut yatırımı için uygun mu?

Esenyurt konut projeleri son dönemlerde yatırım yapmayı düşünenler için adeta bir cazibe merkezi haline geldi. Peki Esenyurt konut yatırımı yapmak için uygun mu?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, İstanbul’un en kalabalık ilçesi 53 bin kişilik artışla Esenyurt oldu. İlçenin mevcut nüfusu yaklaşık 795 bin 10 kişi. Geçtiğimiz süre zarfında Bağcılar ve Küçükçekmece’nin arkasında yer almasına rağmen kentleşme ve yapılaşmanın artmasıyla birlikte listenin en üstüne çıkmayı başardı.

Hisseli arazi döneminin yavaş yavaş yerini müstakil arazi dönemine bırakıyor olması Esenyurt’ta çok sayıda markalı konut projesinin faaliyete geçmesini sağladı. Buna ilaveten Esenyurt, yerel yönetimler tarafından da desteklenen yatırımlara ev sahipliği yapıyor. Esenyurt, konut yatırımı yapmak isteyenler için gözde mekanlardan biri olmaya devam edecek.

Neden Esenyurt konutları tercih edilmeli?

İstanbul’da nitelikli ve ucuz fiyata konut satın almak isteyenlerin en çok tercih edeceği Esenyurt’ta daire fiyatları oldukça uygun. Peki Esenyurt’ta konut yatırımı yapılır mı? Esenyurt’ta daire fiyatları ne kadar? Esenyurt konutları neden tercih edilmeli? Merak edilen tüm soruların ayrıntılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

* Yapılan değerlendirmeler sonucunda emlak uzmanları önümüzdeki 10 yıllık süre zarfında Esenyurt’taki konut fiyatlarının önemli ölçüde artacağını ifade ediyor. İlçede gerek konut gerekse de nüfus bakımından ciddi artış var.

* Esenyurt, bulunduğu konum itibarıyla ana ulaşım ağlarına oldukça yakın. Dolayısıyla burada ikamet eden kişiler İstanbul’un yoğun trafiğine takılmamış olur.

* İstihdam oluşturma açısından son derece zengin bir ilçe olan Esenyurt’ta çok sayıda fabrika ve firma bulunuyor. İstanbul trafiğinde vakit kaybetmek istemeyen kişiler Esenyurt konut projelerini yakından inceleyerek bilgi sahibi olabilir.

* Metro güzergahı içinde alması ve metrobüse yakın olmasından dolayı ciddi bir avantaja sahip.

* Yeni konut projelerini hayata geçirmek için çok sayıda boş inşaat bulunuyor. Bu durum inşaat sektörünün Esenyurt’ta gelişmesine olanak sağlıyor.

* İlçede kiralık ve satılık konut talebi her geçen gün artış gösteriyor. Bu durum Esenyurt’un önümüzdeki süreçte bir cazibe merkezi haline geleceğini açıkça ortaya koyuyor.

* Yoğun iş temposu sonrasında insanların stres atabileceği sosyal alanlar gözle görülür şekilde yaygınlaşmaya başladı.

* E-5 karayolu ile sınır olan ve Beylikdüzü ilçesine yakın bir konumda bulunan Esenyurt, her geçen gün değerini arttırmayı sürdürüyor.

* Silivri, Büyükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü ve Başakşehir gibi ilçelere yakın bir konumda bulunuyor.

* Esenyurt’ta oturma veya yatırım amaçlı alınacak dairelerin şu an için zarar ettirme gibi bir durumu yok. Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen herkes Esenyurt konutlarını tercih edebilir.

* İstanbul’un en ucuz ve en konforlu konut alabileceğiniz ilçesi olan Esenyurt’ta her bütçeye uygun ev bulmak mümkün. Sizde vakit kaybetmeden Esenyurt konut projelerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.