Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Esenyurt'ta karar verildi

İstanbul Esenyurt'ta tamamlanamayan konutların soruşturulmasında son aşamaya gelindi. 263 kişinin mağdur olarak bulunduğu davada, 30 kişi sanık olarak yargılanacak.

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde yüzlerce kişiyi mağdur eden 'ruhsatsız konut problemi' sürüyor. Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, bölgede bir türlü tamamlanıp teslim edilemeyen konutlarla ilgili yürütülen soruşturmalardan en büyüğü geçtiğimiz gün tamamlandı.

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Talip Kalkan’ın hazırladığı iddianame, Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Önümüzdeki günlerde ilk duruşması yapılacak olan davada Saylan İnşaat Konut Mağdurları Derneği, Babil Kuleleri Gayrimenkul Sahipleri Dayanışma Derneği, Taç Mahal Gayrimenkul Sahipleri Dayanışma Derneği, Türkiye Havayolu Pilotları Eğitim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (PİLVAK) ile birlikte 259 kişi mağdur sıfatı ile yer alıyor.

Osman Turan'ın bin 764 yıl hapsi isteniyor

Aralarında Bilal Demir ve kızları Ayşe Didem Demir, Zeynep Hilal Demir, ağabeyi Fevzi Demir, Osman Turan, Cemal-Süleyman Sağlam, Taha ve Necati Aktülün, PİLVAK eski başkanı Erhan Çakmak, PİLVAK eski çalışanı Fevzi Ağırbaş, Mehmet Taşçı, Nazen Çelebi gibi isimlerin de yer aldığı sanık listesinde ise 30 kişinin adı bulunuyor.

Dolandırıcılık suçundan dava açılan sanıklara her mağdur için ayrı ayrı hapis cezası isteniyor. Davanın bir numaralı sanığı Bilal Demir için 158 yıl ile 553 yıl, Osman Turan için 504 yıl ile bin 764 yıl, Taha ve Necati Aktülün için 404 yıl ile bin 414 yıl hapis cezası istemi ile yargılanacak.