Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ev almak için doğru zaman mı?

Konut kredisi faiz oranları yüzde 1.28’e kadar düştü. Peki konut almak için şimdi doğru zaman mı? Detaylar haberimizde…

Konut kredisinde faiz oranları yüzde 1.28’e kadar düştü. Bunun konut satışlarını artırması bekleniyor. Peki konut almak için uygun zaman mı? Kredi faiz oranlarındaki düşüş devam eder mi? Konut alırken dikkat edilmesi gerekenler neler? A Haber’de yer alan habere göre Yatırım Uzmanı Taşkım Haşemoğlu, konut almak isteyenler için tavsiyelerde bulundu.

Konut kredisinde düşüşün satışlara olumlu olarak yansıyacağını ifade eden Taşkım Haşemoğlu; “Konut kredisi faiz oranlarının 1.28’e inmesi piyasada olumlu bir etki yarattı. Sektörde gözle görülür bir canlanma meydana geldi. Bunun satışları ciddi anlamda artırması bekleniyor. Bu dönem ev almayı düşünenler için çok uygun bir dönem” ifadelerini kullanıyor.

2018 yılının ikinci yarısında yaşanan sıkıntıların piyasasının durgunlaşmasına neden olduğunu hatırlatan Haşemoğlu; “2019 itibariyle bu durağan dönemi atlatmaya başladık. Hükümetin ve bankaların faiz oranlarındaki desteğiyle de piyasada canlanma devam edecek. Bu dönemde konut fiyatlarının artması olağan, bu nedenle ev almayı düşünenler için en uygun dönem” şeklinde konuştu.

150 BİN TL’LİK AVANTAJ

Düşen konut kredisi faiz oranlarında eskiye oranla 500 bin TL’lik konut alanların 150 bin TL'lik kâr elde ettiğini ifade eden Taşkım Haşemoğlu; “Faizler düştükten sonra herkes ne kadar avantaj sağladığının farkında. 500 bin liralık bir konutta 150 bin liralık bir avantaj sağlanıyor. Bu dönemde hangi konut projeden alırsanız alın, alım avantajlarınızdan yararlanabilirsiniz” dedi.

FAİZLER HAZİRAN AYINA KADAR DÜŞECEK

Faizlerin düşmeye devam edeceğini ifade eden Taşkım Haşemoğlu, sektördeki canlılığın ve hareketliğinin seçimden sonra da devam edeceğini düşündüklerini, Haziran ayına kadar faiz oranların daha da düşmesini ve piyasanın daha çok canlanmasını beklediklerini belirtti.