Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ev sahibi olmak isteyen çocuklu aileler hangi kriterlere dikkat etmeli?

Gayrimenkul danışmanı Evrim Kırmızıtaş, ev satın almak isteyen ailelerin ve yatırımcıların nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı.

Özellikle İstanbul’da her yerin değerlendiği söyleyen Evrimn Kırmızıtaş, yatırım amacıyla ev sahibi olmak isteyenlerin; 3. Köprü ve 3. Havaalanı vesilesiyle hızla değerlenmeye devam eden TEM’in kuzey kısımlarına yoğunlaşmaları gerektiğini söyledi.

Kırmızıtaş, "Önümüzdeki 10 yıl içerisinde ulaşım, sağlık ve eğitim yatırımlarının en iyi olduğu lokasyonlar, en çok prim yapacak yerlerin başında gelecek. Buna göre bakacak olursak; Anadolu yakasında Bağdat Caddesi, Çamlıca, Tuzla, Sancaktepe ve Ataşehir değer kazanacak. Avrupa yakasında ise Fulya, Bomonti, Şişli, Büyükdere Caddesi, Çatalca, Arnavutköy ve Bahçeşehir kazanç sağlayacak mevkiler olacak" diye konuştu.

Çocuklu aileler için de önerilerde bulunan Kırmızıtaş, çocuk sahibi olanların ev seçimi yaparken dikkat etmesi gereken belli başlı noktaları şöyle sıraladı:

* Okula yakınlık ve ulaşım kolaylığı önemlidir.

* Çocukların belli bir yaştan sonra kendilerine ait bir alana sahip olmaları, psikolojik gelişimlerine olumlu anlamda etki edecek ve özbenliklerini kazanmalarına yardımcı olacaktır. Dolayısıyla seçeneğiniz evde çocuğunuza ait bir oda olması çok önemlidir.

* Seçeceğiniz semtin ya da binanın güvenlikli olması gerekmektedir.

* Binanın balkon ve merdiven korkuluklarındaki ara mesafenin küçük çocukların geçebileceği açıklıkta olmaması gerekir.

* Evin çevresinde sosyal tesislerin olması, çocukların güvenilir bir ortamda vakit geçirmesini sağlayacaktır.

Bu kriterler her zaman önemli

Ev alırken kişilerin dikkat ettiği kriterler arasında manzara, kullanım alanı, deprem korkusu, şehir gürültüsü, ısı tasarrufu, kirlilik ya da toz gibi konular öne çıkıyor. Örneğin manzara isteği olan aileler çok yüksek katları tercih ederken, bahçeden yararlanmak isteyenler tabii ki bahçe katını seçiyor. Deprem korkusu olanlar ise müstakil evlerde oturmak istiyor.