Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Ev seçerken ucuzluğuna değil, kalitesine bakın"

Ankara'daki kentsel dönüşüm çalışmalarının son durumu hakkında açıklamada bulunan Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, ev alacaklara da uyarılarda bulundu.

Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, kentsel dönüşüm çalışmalarının Başkent’in bazı bölgelerinde ön plana alınması gerektiğinin vurgu yaparak özellikle Demetevler’in bu anlamda listenin başında olduğuna dikkat çekti. Uygulanması gereken kentsel dönüşüm çalışmalarının amacının yaşam kalite ve standardını yükseltmek olduğunun vurgusunu yapan Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, "Biliyorsunuz ki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar yönetmeliğini değiştirdi. Değişen yönetmelik kapsamında artık kimse kafasına göre emsal arttıramayacak. Özellikle bu durumun örneklerini 1970’li yıllarda Demetevler’de yapılan konutlarda gördük. Ankara’da kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilerek bu bölge üzerinde yoğunlaşılması gerekiyor" dedi.

Sağlam ve yaşam kalitesini yükselten binalar tercih edilmeli

Kentsel dönüşüm projelerinde rant kaygısının olmaması gerektiğini anlatan Gelgeç, "Özellikle 1970’li yıllarda yapılan binaların tekrardan günümüz şartlarına uygun bir hale getirilmesi gerekiyor. Bu yapıları en fazla Dametevler bölgesinde görüyoruz. Demetevler’in yanı sıra havaalanı yolu üzerinde de yeniden inşa edilmesi gereken konutlar bulunmakta. Bu noktada vatandaşlarımıza da çok büyük iş düşüyor. Ucuz konut alma önceliği bir kenara bırakılıp, binaların sağlam ve yaşam gereksinimlerini karşılayabilecek kalitede olmasına özen gösterilmeli" diye konuştu.