Validebağ Konakları
1 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay覺
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay覺
Yedi Mavi
4 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay覺
Kordon İstanbul
6 Ay Sonra Teslim
Kordon İstanbul İstanbul Avrupa / Kağıthane 295.000 TL - 1.840.000 TL Proje Detay覺

Evinizi ve arabanızı haberiniz olmadan satabilirler!

Kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi problemi hakkında bilgi veren Avukat Cevat Kazma, bu sebeple oluşabilecek sorunlar hakkında vatandaşı uyardı.

Günlerdir gündemi meşgul eden kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi sorunundan çok, kişisel bilgilerin herkes tarafından kolayca erişilebiliyor olması vatandaşların zihnini kurcalamaya başladı. Büyük bir tedirginlik yaşayan vatandaşların ne gibi problemlerle karşılaşabileceği, hukuki haklarının neler olduğunu, nasıl hareket etmeleri gerektiğini Avukat Cevat Kazma açıkladı.

50 milyon Türkiye vatandaşının yakın gelecekte bir çok hukuki problemle başbaşa kalabileceğini söyleyen Avukat Cevat Kazma, çalınan kimlik bilgileriyle sahte kimlikler oluşturulabileceğini ve kişilerin kişilerin araçlarının, gayrimenkullerinin bu yöntem ile el değiştirebildiğini vurguladı. Sahte kimliklerin orijinallerinden ayırt edilmesinin zor olduğunu belirten Cevat Kazma, “Kişisel bilgilerinin ifşa edilmesi sonucunda zarara uğrayan kişiler, bu duruma sebep olan kamu kurum ve kuruluşlarına, kusurları olan diğer kurumlara maddi-manevi tazminat davası açabilir.” diye konuştu.

Bu konuda tapu ve noter dairelerinde çalışanların çok dikkatli olması gewrektiğini söyleyen Kazma, devletin de bu konuda suçlu bulunabileceğini belirtti. Cevat Kazma, “Devlet, kendisinde var olan bilgileri yeterli şekilde koruyamamış ve hizmet kusuru ile kişilere maddi manevi zarar verilmesi ortamı doğmuştur. İdare hukukundaki hizmet kusuru kavramı ortaya çıkmıştır.” dedi.