Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Eyüpsultan’da vatandaş odaklı kentsel dönüşüm

Eyüpsultan’da vatandaş odaklı kentsel dönüşümün yapıldığını ifade eden Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Memnun kalınacak bir yöntem izlemeye çalışıyoruz” dedi.

Eyüpsultan’da vatandaş odaklı kentsel dönüşümün yapıldığını belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın; “Bu konuda biraz yavaş ama emin adımlarla ilerliyoruz. Kimseyi mağdur etmeden, memnun kalacakları bir yöntem izlemeye çalışıyoruz” diye konuştu. KİPTAŞ’ın Akşemsettin ve Çırçır’da çalışmalara başladığını ifade eden Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, sürecin Yeşilpınar ve Karadolap ile devam edeceğini söyledi.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Başkan Aydın, KİPTAŞ yetkililerinin Altay Sokak’ta ofis açarak konuyla ilgili vatandaşı bilgilendirdiğini açıkladı. Öğretmen Blokları ve altındaki gecekonduları kapsayan bir projenin yapıldığını hatırlatan Aydın; “Yerinde dönüşümü öngören çalışmayla ilgili Altay Sokak’ta açılan ofiste KİPTAŞ görevlileri vatandaşımızı bilgilendiriyor. Görüşmelerden sonra imzalar atılır. Ardından da projeye göre uygulamaya geçilir. Çırçır Mahallesi’ndeki projenin tanıtımını yaptık. Ölçümler ve tespitler yapıldıktan sonra proje başlayacak. Darısı diğer projelerimizin başına” şeklinde konuştu.

BU BÜYÜKLÜKTE BAŞKA PROJE YOK

Başkan Aydın, Çalışmaların Yeşilpınar ve Karadolap Mahallesi ile devam edeceğini de sözlerine ekledi. Yeşilpınar’da Sağlık ve Gençlik Sokak’ta projelerin olduğunu söyleyen Aydın; “KİPTAŞ aynı şekilde bölgede ofis açacak ve benzer süreç başlayacak. İnşallah sırada Ali Tüfekçi Adası var. KİPTAŞ, dört projeye başlarsa çok güzel bir çalışma olacak. KİPTAŞ’ın İstanbul’da bu büyüklükte çalıştığı başka bir proje yok” diye konuştu.