Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

“Faiz oranları konut talebini düşürüyor”

Tona Yapı ve Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, konut kredisi faiz oranlarını ve konut sektöründe yaşanan sıkıntıları mercek altına aldı.

Konut sektörü ve konut kredisi faiz oranları hakkında değerlendirme yapan Tona Yapı ve Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, faizlerin talebi düşürdüğünü kaydetti.

Tona Yapı ve Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal konut sektörünün akıbetini ve konut kredisi faiz oranlarını değerlendirdi. Erdal konut kredisi faiz oranlarının yükselmesinin konuta olan talebi düşürmeye başladığını ve konut almak için uygun bir zaman diliminde olunduğunu kaydetti.

Hem globalde hem de ülke olarak çalkantılı bir dönemin geride kaldığını ifade eden Erdal, küresel durağanlığın her sektörü etkilediği gibi inşaat sektörünü de etkilediğini söyledi. Erdal, Türkiye’deki inşaat sektörünün önemli temsilcilerinin her koşulda sektörü desteklemeye çalıştığını ve kampanyalar üreterek durağanlığın önüne geçmeye çalıştığını ifade etti.

Konut sektörünün sıkıntılı günler yaşamasını arz fazlalığına bağlayan Tona Yapı ve Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, 1, 15 seviyesini gören konut kredisi faiz oranlarının konuta olan talebi aşağıya çekmeye başladığının ancak ihtiyaç sahiplerinin bu duruma rağmen doğru tercihlerle doğru yerde konut sahibi olması için avantajlı bir dönemin içinde bulunduklarının da altını çizdi.

Konut üreticilerinin artan maliyetlere rağmen konut fiyatlarında artış yapmaya gitmediğini ifade eden Erdal, tüketicinin bu anlamda avantajlı bir dönemde olduğunu söyledi. İçinde bulunan şartlara bakıldığında tam konut alınacak dönemde olunduğunun altını çizen Başkan Erdal konut alıcısının doğru tercihle doğru yerde konut satın alımına yönelerek kazançlı çıkabileceğini belirtti.