Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Feyzullah Yetgin: Gayrimenkul sektörünün önü açık

Gayrimenkul sektörünün önünün açık olduğunu ifade eden GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin; “Üst sıralarda yer almak için durmaksızın çalışmalıyız” dedi.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin, gayrimenkul sektörüne yönelik açıklamalarda bulundu. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre Feyzullah Yetgin; “Bugün 2023, 2071 Türkiye’sini konuşuyorsak, dünyanın yaşanabilir şehirleri ile ilgili endekslerde üst sıralarda yer almak istiyorsak, önümüzdeki 15-20 yıl durmaksızın çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

DALGALANMAYA KARŞI ESNEK BİR YÖNETİM TARZI SERGİNLENDİ

GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, gayrimenkul sektörün talep açısından zaman zaman dalgalanmaların yaşandığı bir yıl geçirdiğini fakat son yıllarda edinilen bilgi birikimi sayesinde oldukça esnek bir yönetim tarzı sergilediğini vurguladı. Sektörün kurumsallığının altını çizen Feyzullah Yetgin; “Daha profesyonel yönetim ile Türkiye dinamiklerini ve gayrimenkul sektörünü iyi analiz etmelerinin rolünün büyük olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

SEKTÖR GELİŞEN ŞARTLARA UYUM SAĞLADI

Feyzullah Yetgin, yılların verdiği deneyimle sektörün gelişen şartlara uyum sağladığını kaydetti ve ekledi: “Hem üretim hem de finansal anlamda eksikliklerinin giderilmesiyle çok daha başarılı ve katma değerli çalışmalar yapılacağı ortada. Sermaye Piyasasında sektör için yeni bir finansal kaynak olarak Gayrimenkul Sertifikası, Gayrimenkul Yatırım Fonları ve Altyapı GYO'larının daha etkin bir şekilde değerlendirilmesi, gayrimenkul sektörünün önünü açıyor” şeklinde konuştu.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN ÖNÜ AÇIK

Vatandaşların gayrimenkul sahibi olmak gibi bir alışkanlığı olduğunu ifade eden GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin; “Konut sahibi olmak bir yandan da mecburiyet olarak görülüyor. 2017 yılında 1 milyon 409 bin 314 adet konut satışı ile son 10 yılın rekoru kırıldı. 2018 yılının sonunda, konut satışında 2017 yılı rakamlarına yaklaşılacağına, önümüzdeki yıl ise yeni bir rekor kırılacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMALARA DURMAKSIZIN DEVAM ETMELİYİZ

Türkiye’de gayrimenkul sektörüne daha fazla önem verilmesi gerektiği inancında olduğunu ifade eden Feyzullah Yetgin; “Eğer bugün 2023, 2071 Türkiye'sini konuşuyorsak, dünyanın yaşanabilir şehirleri ile ilgili endekslerde üst sıralarda yer almak istiyorsak, önümüzdeki 15-20 yıl durmaksızın çalışmalıyız” dedi.