Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Feyzullah Yetgin: Türkiye’de konut sektörü dinamizmini kaybetmez

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin, sektördeki kriz iddialarını reddetti ve “Türkiye’de konut sektörü dinamizmini kaybetmez” dedi.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin, Türkiye’de konut sektörünün dinamizmini hiçbir zaman kaybetmeyeceğini ifade etti. Yetgin, sektörde kriz iddialarını ise reddetti.

Mardinli İş Adamları Derneği’nin (MARİŞ) düzenlediği “MARİŞ Cumartesi Buluşmaları” etkinliğinde konuşan GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin, sektördeki kriz iddialarını yalanladı. “Konut sektörü Türkiye'de dinamizmini kaybetmez” diyen Yetgin yapısal dönüşümün ise çok önemli olduğuna dikkat çekti.

FEYZULLAH YETGİN: 820 BİN KONUT STOĞU 8 AYDA ERİTİLEBİLİR

Feyzullah Yetgin, Türkiye’de 820 bin stok konutun bulunduğunu ifade etti. Söz konusu stoğun 7 ile 8 ay içinde eritilebileceğini söyleyen Yetgin, “Yüzde 2.3-2.5 konut faizleriyle bizim finans sistemi üzerinden satışları yapmamız mümkün değil” dedi.

ŞAHAP KAVCIOĞLU: TÜRKİYE CARİ AÇIĞINI HER ZAMAN KAPATMIŞTIR

MARİŞ Cumartesi Buluşmaları etkinliğinde söz alan Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şahap Kavcıoğlu, Türkiye’nin 2010 ile 2018 arasında yüzde 6.8 büyüyerek rekor kırdığını hatırlattı. Türkiye’nin 466 milyar dolarlık dış borcunun çok olmadığını ifade eden Kavcıoğlu, “Türkiye'nin 2002 yılında yüzde 54.8 borcu vardı, 2018 yılında ise bu borç yüzde 52.9. Bu süreçte Türkiye büyürken ülkenin, borcunda gerileme kaydettiği görülüyor” dedi.

Ülkenin borç yapısının değiştiğini ve kamunun yaptığı borçların özel sektöre kaydığını söyleyen Şahap Kavcıoğlu, “Türkiye, cari açığını her zaman finanse etmiş ve her zaman cari açığını kapatmıştır” dedi ve ekledi: “1984 ile 2002 yılları arasında 14.6 milyar dolarlık yatırım miktarı 2003’ten bu yana 200 milyar dolar seviyesine çıktı. Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük ve geleceği olan pazarı Türkiye’dir.”