Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Fi Yapı ve Dumankaya mağdurlarının yüzü sonunda gülecek

Fi Yapı ve Dumankaya projelerini devralan Alman şirket yarım konut projelerini en geç 2,5 3 yıl içerisinde tamamlayarak vatandaşlara teslim edecek.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları kapsamında kapatılan Fi Yapı ve Dumankaya İnşaat projeleri bu süreçten dolayı yarım kalmıştı. Binlerce aileyi mağdur eden yarım kalan konut projelerinin tamamlanması için Alman bir şirket ile bugün imzalar atıldı.

TMSF’nin elinde bulunan Fi Yapı ve Dumankaya’nın yarım kalan konut projelerini bitirmek üzere Alman şirket Dress & Sommer liderliğindeki konsorsiyumla imzalar atıldı. Alman şirketin iki firmaya ait yarım kalan konut projelerini 2,5 yılda tamamlayarak teslim etmesi bekleniyor.

8 bin kişinin mağdur olduğu durum şirketin kısa sürede tamamlayarak vatandaşlara teslim etmesi ile tatlıya bağlanacak.

çözüm bekleyen sorun 3 Alman firma ve bir yabancı fon tarafından nihayetinde çözüme kavuşturulacak. Şirket Garip Ada’yı alacak ve projenin tümünü 2,5 yılda bitirmeyi planlıyor.

Fi Yapı ve Dumankaya müşterisi olduğu için 8 bin kişinin büyük mağduriyet yaşadığı sorunu çözecek olan şirketlere yarım kalan projelerin tamamlanması için büyük çoğunluğu Macaristan Eximbank’tan olmak üzere 450 milyon Euro kredinin temini sağlandı.

Fi Yapı ve Dumankaya İnşaat mağdurlarının yüzünü güldüren hamle hakkında konuşan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, mağdur olan vatandaşlardan kesinlikle başka hiçbir ek ücret talep edilmeyeceğini ve önce başlanan projelerin tamamlanıp ardından başlanmayan projelerin inşaatının yapılacağının bilgisini paylaştı.

Sancaktepe projesinde vatandaşlara 250 bin TL’lik kira yardımı yapıldığını hatırlatan Başkan Gülal, sözleşmesinde kira ödeme maddesi bulunan vatandaşların kiralarının ödenmeye de devam edeceği söyledi.

Fi Yapı ve Dumankaya İnşaat’ın yarım projelerini tamamlayacak olan Alman şirkete karşılığında Söz konusu projelerin tamamlanması karşılığında konsorsiyuma Fi Yapı Grubu’na ait İzmir, Dikili’deki 50 milyon avro değerindeki Garip Adası’yla birlikte Fikirtepe’de hiç başlanmamış iki projedeki dairelerden elde edilecek gelirler verilecek.