Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Fikirtepe konut fiyatları 15 Nisan’dan itibaren artacak

Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm projelerine zam geliyor. Sıfır daireler yüzde 15, ikinci el daireler yüzde 10 zamlanacak.

Fikirtepe’de markalı konut üreten firmaların yöneticileri, Fikirtepe’de bulunan yeni ve ikinci el konutların satış rakamlarını güncellemeye hazırlanıyor. Çünkü Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde üretilen markalı konutlara, malzeme ve işçilik maliyeti de eklenecek.

Fikirtepe müteahhitleri, yerli, kaliteli ve garantili ürünler ile ithal ürünlerin fiyatlarına gelen zamlar sonrasında fiyatları güncelleme kararı aldı.

Fikirtepe’deki konutlar ne zaman zamlanacak?

Fikirtepe konut projelerindeki fiyat güncellemesi 15 Nisan 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak. Böylece reel satış fiyatları minimum yüzde 10 ila 15 arasında zamlanacak.

Dolar ve euro’daki artışın şu ana kadar fiyatlara yansıtılmadığını ifade eden yetkililer, firmaların masraf-maliyet farkını bundan sonra fiyatlara yansıtacağını belirtti.

Fikirtepe’ye yatırım yapacaklar dikkat!

Bu uygulama ortak alınan bir karardan ziyade firmaların bağımsız ve tek tek aldığı tavırdan oluşuyor. Yani Fikirtepe yatırımcıları elini çabuk tutarak kazançlı çıkabilir.

Kaynak: imarpanosu.com