Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm mağdurları hukukta kazandı

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm mağdurlarını sevindiren haber mahkemeden geldi. Brooklyn Life için 450 bin TL peşinat ödeyen Ahmet Düverioğlu, bu parayı geri alacak.

İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşüm mağduru olduklarını iddia ederek eylem başlatan yüzlerce aileye müjdeli haber geldi. Hürriyet Gazetesi’nden Damla Güler’in haberine göre; İstanbul Fikirtepe’deki mağdurlardan birinin de Fenerbahçe’de forma giyen milli basketbolcu Ahmet Düverioğlu olduğu ortaya çıktı. Selimoğlu İnşaat’ın Brooklyn Life projesinden 1 milyon TL değerinde iki daire alan Ahmet Düverioğlu, peşinat olarak ödediği 450 bin TL’yi geri alacak.

MAHKEME KARARINI VERDİ

Pana Yapı, Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm projesinin temel aşamasında kalması üzerine Selimoğlu İnşaatı satın aldı. Fakat projede herhangi bir gelişme yaşanmadı. İnşaatın tamamlanmayacağını düşünen Ahmet Düverioğlu avukatları aracılığıyla dava yoluna gitmişti. İstanbul 3. Tüketici Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmada karar çıktı. Mahkeme, Düverioğlu’nun iki daire karşılığında firmaya verdiği 450 bin TL’nin geri ödenmesine, 540 bin TL’lik ödenecek olan senetlerin de iptal edilmesine karar verdi.

SUÇ DUYURUSU

Selimoğlu İnşaat, mali sorunlar nedeniyle Fikirtepe'de başlattığı inşaatı durdurdu. İnşaatın durdurulması ile mağdur olan vatandaşlar, Anadolu Adliyesi’ne giderek Pana Yapı’ya bağlı şirketlerin yöneticileri Raci Şaşmaz, Murat Aydınlı, Ahmet Mahir Şaşmaz, Maruf Dindar, Sadettin Namoğlu ve Muhammed Muhit Kayaoğlu ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Haberin tamamını okumak için BURAYA tıklayın!