Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Fikirtepe'nin 2013 planlarına iptal kararı!

İstanbul'a kentsel dönüşüm denince akla ilk gelen bölgelerinden biri olan Fikirtepe'de 2013 tarihli imar planlarına iptal kararı çıktı.

Markalı konut prpjelerinin bir bir yükselmeye devam ettiği Fikirtepe'nin 2 Ağustos 2013 onay tarihli 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Fikirtepe imar planlarına iptal kararı verildi.

TMMOB Mimarlar Odası tarafından açılan davada İstanbul 6. İdare Mahkemesi iptal kararının nedeni olarak; yoğunluk değerleri bağlamında planlamam alanının yaşam kalitesinin yükseltilmesi üst hedefinin söz konusu planda öngörülen yoğunluk değerleri ile nasıl sağlanacağına dair nitelikli bir stratejinin bulunmadığı, değerler planlama alanı ile kıyaslandığında alandaki mevcut yoğunluk ve yapılaşma değerlerinin yaklaşık 2 kat artabileceği, bununla birlikte oluşacak artı nüfusun donatı ve altyapı ihtiyaçlarınının tam karşılanamayacağını gösterdi.

"Markalı projeleri etkilemeyecek"

Konuyla ilgili kararın projeleri etkilemeyeceğini düşündüğünü söyleyen Fikirtepe Platformu Genel Müdürü İrfan Yağcı, "Pek çok büyük projeye davalar açılıyor, ancak bu davaların o projeleri etkilediğini söyleyemeyiz. Bu davanın sonrasında da temyize gidilecektir ve Fikirtepe'deki gelişen ortam korunacaktır." dedi.