Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Fikirtepe'nin 2013 planlarına iptal kararı!

İstanbul'a kentsel dönüşüm denince akla ilk gelen bölgelerinden biri olan Fikirtepe'de 2013 tarihli imar planlarına iptal kararı çıktı.

Markalı konut prpjelerinin bir bir yükselmeye devam ettiği Fikirtepe'nin 2 Ağustos 2013 onay tarihli 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Fikirtepe imar planlarına iptal kararı verildi.

TMMOB Mimarlar Odası tarafından açılan davada İstanbul 6. İdare Mahkemesi iptal kararının nedeni olarak; yoğunluk değerleri bağlamında planlamam alanının yaşam kalitesinin yükseltilmesi üst hedefinin söz konusu planda öngörülen yoğunluk değerleri ile nasıl sağlanacağına dair nitelikli bir stratejinin bulunmadığı, değerler planlama alanı ile kıyaslandığında alandaki mevcut yoğunluk ve yapılaşma değerlerinin yaklaşık 2 kat artabileceği, bununla birlikte oluşacak artı nüfusun donatı ve altyapı ihtiyaçlarınının tam karşılanamayacağını gösterdi.

"Markalı projeleri etkilemeyecek"

Konuyla ilgili kararın projeleri etkilemeyeceğini düşündüğünü söyleyen Fikirtepe Platformu Genel Müdürü İrfan Yağcı, "Pek çok büyük projeye davalar açılıyor, ancak bu davaların o projeleri etkilediğini söyleyemeyiz. Bu davanın sonrasında da temyize gidilecektir ve Fikirtepe'deki gelişen ortam korunacaktır." dedi.