Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Finansevim’le faizsiz 360 ay taksitle konut alma fırsatı

Finansevim konut sahibi olmak isteyen vatandaşları faiz ödemeden kendi belirleyecekleri taksit sayılarıyla konut sahibi yapıyor.

Finansevim tarafından sağlanan olanaklara ve konut alım işlemlerine dair açıklamalarda bulunan Finansevim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Özkaya, faiz ödemeden vade farksız konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara kendi belirleyecekleri miktarlarla uzun süreli taksitle konut sahibi olma şansı tanındığını söyledi.

Finansevim’le birlikte faizsiz gayrimenkul alımında yepyeni bir döneme giriş yapıldığını söyleyen Özkaya, dünyada da farklı ülkelerde modelleri görülen ‘Tasarrufa Dayalı Finans Sistemi’ni faizsiz olarak Türkiye’de uygulamaya koyduklarını ifade etti.

Bu yeni sistem hakkında önemli bilgiler veren ve açıklamalarda bulunan Özkaya, vade farksız ve istenen taksit miktarlarıyla uzun vadeyle konut sahibi olmanın önünü açtıklarını ve bu sistemle ilk hedeflerinin vatandaşların alım gücünü kolaylaştırmak olduğunu belirtti.

Faiz ödemeden gayrimenkul satın almak alanında yepyeni bir başlangıç yapan Finansevim ile dünyada da uygulanan tasarrufla finans oluşturma sistemi Türkiye’ye uyarlanıyor. Bu sistemde vatandaşlar 360 aya kadar vade seçenekleriyle kendi ödemek istedikleri taksit miktarlarını belirleyerek faizsiz gayrimenkul sahibi olabilecekler.

Bu sistemle birlikte vatandaşların hiçbir faiz ödemeden, kira yardımı adı altında ek ödemeler yapmadan, tercihleri doğrultusunda fon katılım ücretini 60 ay vadeye bölerek kendi belirleyecekleri taksit miktarlarıyla ve vade aralığıyla ev sahibi olabilecekler.

Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen bu sistemle birlikte sadece ev alınmıyor. Finansevim ile birlikte dileyenler kendi şartlarını oluşturarak ev dışında arsa, otomobil, eğitim, iş kurma gibi tüm ihtiyaçlarını da karşılayabilecek.

Sistemle birlikte özellikle konut satın almakta zorlanan orta ve orta alt gelir grubunda yer alan vatandaşlar konut sahibi olma şansı yakalayacaklar.

Finansevim sisteminde konut sahibi olmak isteyen özellikle orta gelir ve orta alt gelir grubunda yer alan vatandaşlar Relax ödeme fonuyla birlikte her ay taksitlerini ve ödeme zamanlarını kendi imkanları doğrultusunda belirleyecek. Fiyat belirlendikten sonra peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerinden birine göre aylık ne kadar taksit ödenmek istendiği bildirilecek ve teslim tarihleri de alıcıya uygunsa sözleşme imzalanacak.