Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Fitch Emlak Konut GYO'nun kredi notunu düşürdü

Fitch aralarında Emlak Konut GYO ve Rönesans Gayrimenkul’ün de yer aldığı 7 şirketin kredi notunu düşürmüş olduğunu açıkladı.

Uluslararası kredi ve değerlendirme kuruluşu Fitch tarafından yapılan değerlendirme ile Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren 7 dev şirketin kredi notu düşürüldü. Fitch tarafından kredi notu düşürülen 7 Türk şirketinin arasında 2 tane de gayrimenkul şirketi yer alıyor. Bunlardan biri Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı platformu Emlak Konut GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı).

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından kredi notu düşürülen diğer Türk gayrimenkul şirketi ise Rönesans Gayrimenkul oldu. Fitch aralarında iki gayrimenkul şirketinin de yer aldığı toplam 7 Türk şirketinin kredi notunu düşürmüş olduğunu açıkladı.

Fitch tarafından yapılan açıklamada 13 Temmuz 2018 tarihinde Türkiye’de yaşanan makro istikrarı bozucu risklerin artış göstermiş olması gerekçe gösterildi. Fitch bu açıklamanın doğrultusunda Türkiye’nin kredi notunu BB+ seviyesinden bir kademe aşağı çekerek BB seviyesine düşürdü.

Türkiye’nin kredi notunu aşağı yönlü revize eden uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından 7 tane Türk şirketinin kredi notu da bir kademe aşağı çekildi.

Fitch tarafından Türkiye’de faaliyet gösteren toplam 11 adet şirket değerlendirmeye alındı. Fitch değerlendirmeye şirketlerden şu ana kadar toplam 8 tanesine ilişkin yapılan değerlendirme sonuçlarını açıkladı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından aralarında 2 tane dev gayrimenkul kuruluşunun da bulunduğu notu 1 kademe aşağı çekilen şirketler arasında TÜPRAŞ, Türk Telekom, Turkcell, Turkcell Finansman, Coca Cola (Türkiye), Emlak Konut GYO ve Rönesans Gayrimenkul yer alıyor.