Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Fuzul Yapı, 2017 yılında 2 bin yeni konut üretecek

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Real Estate Stars'ta Türkiye'nin en çok konut üreten 13 şirketi arasında yer alan Fuzul Yapı, 2017'yi yatırım yılı ilan etti.

Çeyrek asrı aşkın bir süredir otomotiv, iletişim, inşaat ve sigorta alanlarında faaliyet gösteren Fuzul Grup iştiraki olan Fuzul Yapı, 2017 yılında 2 milyar TL’lik yeni yatırım gerçekleştirecek. Bugüne kadar 4 bini aşkın konut üreten Fuzul Yapı, Başakşehir ve Gaziosmanpaşa'da hayata geçireceği projelerle 2 bin kişiyi daha ev sahibi yapacak.

"Hedefimiz 5 yıl içerisinde 60 bin kişiyi ev sahibi yapmak"

Fuzul Yapı’nın 2016 yılı yatırım değerlendirmesi ile 2017 yılı yeni projelerinin ve hedeflerinin açıklandığı basın toplantısı 5 Ekim Çarşamba günü Shangri La Bosphorus’ta düzenlendi. Toplantıya Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal ve Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal katıldı.

Türkiye'deki zor koşullara rağmen İstanbul'un gelişen ve yatırım değeri hızla yükselen bölgelerinde özgün projeler geliştirmeye devam edeceklerini belirten Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, "Darbe girişimi, piyasalarda yaşanan olumsuz koşullara rağmen Fuzul Yapı bu yılı oldukça hareketli ve yatırım yaparak geçirdi. 2015 yılının bu zamanlarında lansmanını yaptığımız Vadi Yaka projemizin 1 yıl içinde yüzde 75‘nin satışını tamamladık. Sizlerin de yakından takip ettiği gibi Vadi Yaka Cadde Dükkanlarımızın yüzde 90’ının ihale usulü ile satışını gerçekleştirdik. Başakşehir’deki bir diğer projemiz Olimpa Park Plus’da hayat başladı, Tarihi Takas Kampanyamızla elimizdeki stokların da yarısını erittik. Fuzulev’de hiç durmadan çalıştık, 26. şubemizi hizmete soktuk. Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlarımızı ev hayallerine kavuşturmaya devam ediyoruz. Fuzulev’le hedefimiz 5 yıl içerisinde 60 bin kişiyi ‘ev’lendirmek, ev sahibi yapmak" dedi.

Kağıthane'ye yeni proje geliyor

Türkiye'de konut yatırımı yapanların her zaman karlı çıkacaklarını belirten Akbal, "Türkiye’de gayrimenkul sektörü mega projelerle ivme kazanıyor. Osmangazi Köprüsü’nün planlanan tarihte açılması, 3. köprünün hizmete girmesi, yeni metro hatları, Avrasya Tüneli’nde sona gelinmesi ve 3. havaalanı inşaatı sektörü pozitif yönde etkiliyor. Biz de kentsel dönüşümün sağlıklı işlediği, mega projelerin kesiştiği halkın nüfusunun hızla arttığı bölgelerde yaşam alanları kurmaya devam edeceğiz. En son projemiz olan Vadi Yaka’dan sonra Başakşehir Bölgesi’nde pilot ortağı olduğumuz konsorsiyum ile toplam 1500 konutluk yeni bir kent inşa edeceğiz. Fuzul Yapı olarak 2 gün önce TOKİ ile imzaladığımız ilk kentsel dönüşüm projemizi geliştirmeye bu yıl başlayacağız. Önümüzdeki yıl 2 binden fazla konut inşa edeceğiz ve toplamda 2 milyar TL’lik yeni yatırıma hazırlanıyoruz." diye konuştu.

Başakşehir’de önümüzdeki yıl yeni bir projeye daha hazırlandıklarını ve bölgede arsa geliştirmeye devam edeceklerini söyleyeren Akbal, hedeflerinin kentsel dönüşümde vitrin projeleri hayata geçirmek olduğunu belirti. Yeni projelerin de sinyalini veren Akbal, Gaziosmanpaşa’daki projeden sonra yine aynı bölgede ya da Kağıthane’de yeni bir proje geliştirmek istediklerini vurguladı.

"Körfez yatırımcının bölgeye gelmesine öncü olduk"

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal ise "Fuzul Yapı olarak Başakşehir bölgesine yabancı yatırımcı getirdik. Ama bunu sadece konut satışı gibi ifade edersek yanlış olur. Biz Başakşehir bölgesine, 700 milyon TL’lik yabancı sermayenin gelmesini sağladık. Özellikle Suudi Arabistanlı, Bahreynli grupların bölgeye yatırım yapmasına öncü olduk. Bu rakamı önümüzdeki 5 yıl içerisinde özellikle havalimanının da tamamlanmasıyla çok daha yukarılara çıkaracağımıza inanıyoruz” dedi.