Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Fuzulev ile dar ve orta gelirli vatandaşlar ev ve konut sahibi oluyor

Alt ve orta gelir sınıfındaki vatandaşları konut sahibi yapan Fuzulev düşük taksit imkanlarıyla on binlerce kişiyi ev ve araba sahibi yapmaya devam ediyor.

Fuzulev sağladığı düşük taksit imkanlarıyla on binlerce vatandaşı ev ve araba sahibi yapmayı sürdürüyor. Fuzulev Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, Fuzulev sistemine katılanların sayısının her ay artış gösterdiğini ve Şubat 2018 tarihinde rekor kırıldığını ve sisteme binlerce kişinin dahil olarak ev ve araba alama yoluna girmiş olduğunu söyledi.

Özellikle büyük şehirlerde dar ve orta gelirli vatandaşların ev ve araba alma ihtimallerini yükselten Fuzulev sistemine katılanların sayısı sürekli artış gösteriyor. Tasarrufa dayalı gayrimenkul satın alma sisteminin öncü markalarından bir tanesi olan Fuzulev, ev hayali ve araba hayali kuran insanların hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çalışmaya devam ediyor.

Türkiye’deki orta ve dar gelir sınıfında yer alan on binlerce vatandaşın ev ve araba olmasını sağlayan tasarrufa dayalı gayrimenkul satın alma sistemi Fuzulev düşük taksitlerle ödeme imkanları da sağlıyor.

Sistemin işleyişi hakkında detaylı bilgiler veren Fuzulev Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, çok düşük taksit tutarları ile orta ve dar gelirli vatandaşları konut ve araba sahibi yaptığını söyledi. Konut satın alma hayali kuran dar gelirli vatandaşlara umut olan Fuzulev’de konut satın alınırken yüzde 85’lik bölümü aylık bin 500 TL ile 2 bin TL arasında taksit ödeyecekleri şekilde tasarlandı.

Ayda en çok bin 500 TL ile 2 bin TL arasında taksit ödeyebilecek durumdaki vatandaşlar için markalı konut projeleri dışında başka bir formül uygulanması gerektiğini söyleyen Akbal, Fuzuelv’in sürekli artan bir taleple karşılaştığını ve her ay bir önceki aya kıyasla rekor kırmaya devam ettiğini söyledi.

“Türkiye’de 2008’de satılan her 4 konuttan biri İstanbul’dan olurdu. 2018 rakamlarına baktığımızda her 6 konuttan 1’inin İstanbul’da satıldığını, Anadolu’nun etkisinin arttığını görüyoruz. Sadece geçtiğimiz yıl Anadolu’da sıfır konut satışı 550 bine yaklaştı. Birinci el konutun %82’si Anadolu pazarında satılıyor. Biz Fuzulev sistemi ile İstanbul’da yaşayanlara ‘şehrin çeperlerine gitme zorunda değilsiniz’ diyoruz, Anadolu’da yaşayanlara ise ‘ev almak hiç de zor değil’ diyoruz” bilgisini paylaşan Akbal, 30-40 yaş aralığında ve 100-120 ay vade ile ev sahibi yapan Fuzulev’e gelen ev taleplerinin yüzde 90’ı ise ikinci el. Başvuru yapılan konutların ortalama fiyatı 200 bin TL. Otomobillerin değeri ise genelde 45-50 bin TL arasında.