Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ganjlik Mall'da ANEL imzası

Bakü'de hayata geçirilen Ganjlik Mall'da son sistem testleri de tamamlandı. Projedeki elektrik ve mekanik işleri, Anel Grup tarafından yapıldı.

Azerbaycan'da hayata geçirilen Ganjlik Mall, 120 bin metrekarelik alanda Pasha İnşaat tarafından geliştirildi. Bakü'nün en büyük AVM'si olma özelliği taşıyan projede dünyaca ünlü markalara ait mağazalar, sinema, bowling gibi özel eğlence alanları ve dünya mutfaklarını da içeren teras ve kapalı alan seçenekleri sunulan yemek katı bulunuyor.

Müşteri güvenliğine dikkat edildi

Anel Grup tarafından tamamlanan Ganjlik Mall elektromekanik işlerinde, işletme ekiplerine kullanım ve bakım kolaylığının yanı sıra işletme masraflarının azaltılacak çalışmalar yapıldı. AVM'de müşterilerin güvenliğini ön planda tutan ve tamamen merkezi otomasyon sistemleri ile kontrol edilebilen sistemler kullanıldı. Yangın algılama, karbonmonoksit algılama ve diğer uyarı sistemleri, tüm olasılıklar düşünülerek tasarlandı ve gerekli senaryolar dahilinde duman tahliye, yangın söndürme ve yönlendirme sistemleri ile entegre şekilde çalışması gerçekleştirildi.

AVM'de müşteri güvenliğini üst düzeyde tutmak amacı ile belirlenen teknik odalar ile servis girişlerinde kartlı geçiş sistemleri kullanıldı. Sistem kontrolü ve giriş takibinin kontrol odasından yapıldığı bu sistem, CCTV sistemi ile entegre durumda çalışarak izinsiz giriş veya teşebbüslerde uyarı ile bahsi geçen kapı görüntüsünü güvenliğine bildiriyor. Ayrıca dış ve iç alanlarda 30 günlük kayıt tutabilen 220 adet yüksek çözünürlüklü kamera bulunuyor.

Otopark katlarında ise 4 adet giriş, 4 adet çıkış bariyeri, 7 adet ödeme noktası bulunuyor. Park alanlarında konumlanan 1015 sensör ile dolu/boş bilgisi, ilgili park katı içerisinde ve alışveriş merkezi otopark girişlerinde bulunan led displaylerde görünüp kontrolü otopark kontrol odasından tamamen otomasyon sistemleri üzerinden yapılabiliyor.

Enerji verimliliği ön planda tutuldu

Alışveriş merkezinin kullanılan tüm mekanik sistemlerinde enerji verimliliği ön planda tutuldu. İklimlendirme elemanlarında yüksek enerji sınıfının yanı sıra Eurovent sertifikalı ürünler kullanıldı. Tesisatların ömrünü arttırmak için, kullanıldığı yere göre daldırma galvaniz, geomet kaplama ya da paslanmaz hatlar yapıldı. Enerji kaybını azaltmak ve terlemeyi engellemek adına kullanılan izolasyonlarda B1 sınıfı yangın dayanımı, düşük ısıl iletim katsayısı ve 10000 buhar difizyonu arandı.