Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gayrettepe-Bağcılar Metro Hattı’nın açılış tarihi belli oldu

Gayrettepe-Bağcılar Metro Hattı’nın açılış tarihi belli oldu. Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, hattın bu yıl sonunda hizmete gireceğini açıkladı.

Ulaşım alanında yapılan yatırımlarla Eyüp’ün çağ atladığını ifade eden Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Gayrettepe-Bağcılar Metro Hattı hakkında açıklamalarda bulundu. Yapımının hızla devam ettiğini ve sonlara gelindiğini söyleyen Aydın, hattın bu yıl hizmete açılacağı bilgisini verdi.

YOLCULAR RAHAT SEYAHATE KAVUŞACAK

Raylı sistem yatırımlarının vatandaşları daha hızlı, güvenli ve konforlu ulaşım imkanlarına kavuşturduğunu belirten Remzi Aydın, “Büyükşehir belediyesi bu yıl sonu itibariyle hizmete açmayı düşünüyor. Hat aktif hale geldiğinde Taksim-Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane yönlerine giden yolcular metroyla rahat seyahat edebilecek” dedi.

ULAŞIM YATIRIMLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, devam eden yatırımlardan birinin de Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın olduğunu hatırlattı. Bu hattın Avrupa Yakası’nın tam otomatik sürücüsüz metro hattı olacağını belirten Aydın, “[Bu hat üzerinde] Alibeyköy, Akşemsettin, Veysel Karani ve Yeşilpınar’ın da aralarında bulunduğu 18 durak yer alacak” dedi.

HATLARIN ENTEGRASYONU İLE ULAŞIM AĞI GENİŞLETİLECEK

Hatların birbirleriyle entegrasyonu sonucu ulaşım rahat bir nefes alacak. Sürücüsüz metro hattı; Alibeyköy İstasyonu’nda Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy Tramvay Hattı, Mecidiyeköy İstasyonu’nda Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı ve Metrobüs, Karadeniz Mahallesi İstasyonu’nda Topkapı-Mescidi Selam Tramvay Hattı, Mahmutbey İstasyonu’nda Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir Metro Hattı ile entegre edilecek. Böylece ulaşım ağı genişletilmiş olacak.