Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gayrimenkul alımına ilgi devam ediyor

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından her ay düzenli olarak hazırlanan konut satış istatistiklerine göre satışlar haziran ayında önemli bir yükseliş kaydetti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından her ay düzenli olarak açıklanan konut satış istatistiklerinden edinilen bilgiye göre, konut satışları haziran ayında önemli bir yükseliş kaydetti.

TÜİK Haziran 2018 konut satış istatistiklerini değerlendiren H. İnanç Kabadayı, haziran ayındaki konut satışlarının artışını değerlendirdi. Haziran 2018’de artan konut satışlarının gayrimenkule olan ilginin canlılığını koruduğunu ve tüketicilerin uygun şartlar olması halinde hemen konut alımına yöneldiğini aktardı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından paylaşılan Haziran 2018 konut satış istatistiklerini değerlendiren Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, sektörün çatı kuruluşları GYODER, İNDER ve KONUTDER üyeleri öncülüğünde 15 Mayıs 2018 ile 30 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak” kampanyasının hem sektörümüze hem de ülke ekonomisine sağladığı katma değerin ne kadar önemli olduğunu, TÜİK tarafından kamuoyu ile paylaşılan ve geçen senenin aynı dönemine oranla yüzde 22,4 artışla 119 bin 413 olarak gerçekleşen konut satış adetlerinin kanıtladığını söyledi.

Konut satışlarının geçen yılın haziran ayında oranla yüzde 25,6 artış göstererek 57 bin 64 adet çıktığına vurgu yapan Kabadayı, konut alımına olan ilginin varlığını koruduğunu ve tüketicinin uygun şartlar geliştiğinde alıma yöneldiğini belirterek, “Bu yıl da geçtiğimiz yıllardaki konut satış rakamlarını yakalayacağımızı öngörüyoruz” dedi.