Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Gayrimenkul danışmanı Trump'ın başkan seçilmesi sektöre ilgiyi artıracak"

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, Trump'ın ABD Başkanı olmasıyla gayrimenkul danışmanlığı sektörüne ilginin hızla artacağını söyledi.

Dün kesinleşen seçim sonuçlarına göre, Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanı gayrimenkul sektörünün yakından tanıdığı isim iş adamı Donald Trump oldu. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, emlak danışmanlığı kökenli birisinin Amerikan Başkanı olmasının gayrimenkul danışmanlığına olan ilgiyi artıracağına dikkat çekti.

Gökhan Taş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Amerika’da iyiye giden emlak piyasasının, Donald Trump’la beraber çok daha iyiye gideceğini öngörüyoruz. Bir emlak danışmanı dünyanın zirvesine çıkabiliyor, ABD başkanı olabiliyor, bu sonucun Türkiye’de de emlak danışmanlığına olan bakışı çok olumlu yönde değiştireceğini düşünüyoruz.

Türkiye ile olan Amerika’nın son dönemde yaşadığı sıkıntıların Trump döneminde sona ereceğini, ABD’nin belirli konularda Türkiye’nin politikalarına benzer bir politika izleyeceğini öngörüyoruz. Bu gerginliklerin son bulması Türkiye gayrimenkul piyasasına da olumlu yansıyacaktır.

Gayrimenkul danışmanlığından gelerek milyarlarca dolarlık servet kazanmış olan bir insanın ABD Başkanı olması gayrimenkul danışmanlığı sektörüne olan ilgiyi artıracaktır. Trump’ın başkan seçilmesiyle beraber birçok kişi gayrimenkul danışmanlık sektörüne adım atacaktır.

Bir ihtimali daha vurgulamak isterim ki, özellikle Trump’ın Müslümanlara yaklaşımından dolayı, ABD pazarındaki Arap yatırımcılar ve müşteriler rotasını Türkiye’ye çevirecektir, Avrupa ve Amerika’da yatırım yapan Körfez ve Arap yatırımcısının burada oluşabilecek olan riskli ve güvensiz ortamdan dolayı yönlerini Türkiye’ye çevirerek Türkiye'de gayrimenkul yatırımını arttırabileceklerini öngörebiliriz.”