Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gayrimenkul sertifikasında talep toplamı dönemi yarın başlıyor

Küçük yatırımlarla gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin yeni tercihi gayrimenkul sertifikası için talep toplama dönemi yarından itibaren başlayacak.

Dar gelirli vatandaşların da gayrimenkul yatırımı yapabilmelerinin önünü açacak olan "Gayrimenkul sertifikası" uygulamasına başlanıyor. Talep toplama döneminin 29 Mart'tan itibaren başlayacağı gayrimenkul sertifikası uygulaması, ilk olarak TOKİ ve Makro İnşaat'ın gelir paylaşımı ortaklık modeli ile İstanbul Başakşehir’de hayata geçirdiği Park Mavera 3 projesinde başlayacak.

Gayrimenkul sertifikası almak için 42,5 TL ödemek yeterli

Gayrimenkul sertifikasına sahip olmak isteyen vatandaşlar, 29-30-31 Mart 2017 tarihleri arasında, Vakıf Yatırım aracılığıyla herhangi bir banka üzerinden doğrudan alım yapılabilecekler. Talep ettikleri herhangi bir miktarda gayrimenkul sertifikası satın alabilecekler olan yatırımcıların ödemesi gereken birim tutar ise 42,5 TL olacak.

Gayrimenkul sertifikasıyla ev sahibi olmak mümkün

İlk etapta 33 bin 703 metrekarelik alanın halka arz edileceği Park Mavera 3 projesinden gayrimenkul sertifikasıyla daire sahibi olmak isteyenler ise projenin 36 aylık inşaat sürecinde istedikleri dairenin pay miktarı kadar sertifika toplayarak dairenin tek sahibi olabilecekler. Dairenin birim miktarı kadar gayrimenkul sertifikası sahibi olan yatırımcılar, başvuruda bulunarak dairelerinin borsa işlemlerinden çıkarılmasını sağlayacak ve konutunun tapusunu hemen teslim alabilecekler.

Gayrimenkul sertifikaları istenildiği zaman satılabilecek

Gayrimenkul sertifikasıyla Park Mavera 3 projesinden ev sahibi olmak istemeyenlerse sertifikalarını diledikleri zaman borsa üzerinden satabilecekler. İnşaat sonuna kadar satışa çıkmayan gayrimenkul sertifikaları, projenin teslim tarihinde açık artırmayla satılacak ve satış geliri pay sahiplerine, payları oranında dağıtılacak.