Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler dikkat!

Zignat.com CEO'su Ahmet Kayhan, İstanbul'un dışında yatırım yapılabilecek şehirleri Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kayseri ve Kocaeli olarak sıraladı.

İstanbul dışında gayrimenkul yatırımı yapacaklar için son dönemde öne çıkan şehirleri sıralayan Zingat.com CEO'su Ahmet Kayhan, İstanbul’un gayrimenkulü bir yatırım aracı olarak tercih edenlerin her zaman gözdesi konumunda olduğunu fakat diğer şehirlerde de yatırım yapılabilecek birçok proje olduğuna dikkat çekti. Kayhan, İstanbul’un dışında yatırım yapılacak şehirler sırasıyla Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kayseri ve Kocaeli olarak sıralandı.

Ankara'da konutlar kendini 19 yılda amorti ediyor

Yabancı yatırımcıların ilgisini gören projeleriyle dikkat çeken Ankara, birikimini emlaktan yana kullanacaklara birçok alternatif sunuyor. Türkiye’nin başkenti ayrıca 2016 Ocak ayında yedi büyükşehir arasında yüzde 19’luk amortisman süresiyle ikinci sırada yer aldı.

Antalya, 2016 verilerini içeren REIDIN Türkiye Konut Piyasası Genel Bakış değerlendirmesinde bölgesel satış fiyatı yıllık değişimi açısından en yüksek orana sahip ikinci şehir olurken, bu kriterde İstanbul’u da geride bırakmayı başardı.

Kira getiri oranlarının yüksekliği, gayrimenkul yatırımını Adana’da yapacaklar için önemli avantajlar sunuyor. Adana, 2016 verilerini içeren REIDIN Türkiye Konut Piyasası Genel Bakış değerlendirmesinde de bölgesel satış fiyatı yıllık değişimi açısından en yüksek orana sahip şehir oldu.

Bursa'da ticari projeler dikkat çekiyor

Hem ticari gayrimenkul hem de markalı konut projeleriyle büyükşehirler arasında öne çıkan Bursa’nın 2016 REIDIN Türkiye Konut Piyasası Genel Bakış değerlendirmesine göre amortisman süresi yüzde 17,5. Aynı döneme ait REIDIN Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi’ne göre de Bursa, yüzde 2,87 ile en yüksek fiyat artışının yaşandığı şehir konumunda yer alıyor.

Şehircilik anlayışında örnek projelerin yükseldiği Gaziantep, 2016 verilerini kapsayan REIDIN Konut Satın Alma Gücü Endeksi’nde konut satın alma gücünün en yüksek olduğu ilk üç şehirden biri oldu.

İzmir, bir metropolitan olarak gayrimenkulde ciddi bir potansiyele sahip. Kentsel dönüşümle ilgili gelişmelere de sahne olan İzmir, 2016 yılı ilk yarıyılında ülke çapında konut satışında üçüncü sırada yer aldı. Bu dönemde gerçekleşen 5 bin 243 adet konut satışı, İzmir’de gayrimenkulde yaşanan hareketliliği gözler önüne seriyor.

Kayseri, Anadolu'nun gözbebeği konumunda

Ekonomik gücüyle Anadolu’nun hızlı gelişen şehirleri arasında fark yaratan Kayseri, 2012 yılından günümüze bölge raporu değerleri incelendiğinde hem satış hem de kira fiyatlarının yükselişte olmasıyla dikkat çekiyor.

Gayrimenkul özelinde satın alma ve kiralama gücünün yüksek olduğu şehirlerden biri olan Kocaeli, REIDIN Türkiye Konut Fiyat Endeksleri 2016 sonuçlarına göre, metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2,64 artışla, fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu.

“Konut projeleri şehirlere değer katmalı”

Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kayseri ve Kocaeli’nin birikimini İstanbul dışında değerlendirecekler için öne çıkan şehirler olduğunu söyleyen Zingat.com CEO’su Ahmet Kayhan, şöyle devam etti: “Yatırım için metropol ve büyüyen şehirlerin çevreleri ön plana çıkıyor. Bunun için nefes alan, içinde huzurla yaşanılacak, ekonomik değer yaratacak bir şehir anlayışına doğru gidilmesi gerekiyor. Hatta şehircilik anlayışının içinde mimarları, sanatçıları daha sık görmeliyiz. İstanbul her zaman gayrimenkulü yatırım aracı olarak tercih edenlerin gözdesi konumda; ancak diğer büyükşehirlerimizde yükselen ve o şehirlere değer katan yeni gayrimenkul projelerini yurtiçi ve yurtdışında daha çok tanıtmak ve yatırımcıyı bu şehirlerle ilgili bilgilendirmek gerekiyor” dedi.