Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

“Gayrimenkul yatırımları hız kazanacak”

ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, referandum sonrasında gayrimenkul yatırımlarının hız kazanacağını ifade etti.

2016 yılında beklenmeyen olumsuzlukların yaşanmasıyla tedirginlik ve endişeye sürüklenen iş dünyasının referandum sürecinin sona ermesiyle rahat bir nefes aldığını söyleyen ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, bundan sonraki süreçte bekletilen ve ertelenen yatırımlar için düğmeye basılacağını söyledi.

Yabancı yatırımcılar harekete geçti

Yabancı yatırımcıların Türkiye’den gayrimenkul alma sürecine gireceğini ifade eden ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, özellikle Katar ve Suudi Arabistan’dan süreci takip eden ve düğmeye basmayı bekleyen yatırımcılar olduğunu söyledi. Atalay, “ABD ve Avrupa ekonomisini ayakta tutan Arap sermayesinin bir kısmı Türkiye’ye akacak” dedi.

Kampanyalara ve sektöre verilen desteklere rağmen yine de beklemede kalan yatırımların tekrar harekete geçeceğini kaydeden Atalay, “Referandum süreci yabancı yatırımcılar tarafından da çok yakın takip ediliyordu, şimdi yerli yatırımcının yanı sıra beklemede kalmayı tercih eden yabancı yatırımcının da harekete geçeceğini ve yatırımların hızlanacağını öngörüyoruz.

Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden talep var

Özellikle Ortadoğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere; yabancı yatırımcıların Türkiye’den gayrimenkul alma sürecine gireceğini ifade eden Atalay, “Referandum sonuçları piyasaları rahatlatacak. Piyasaların, özellikle gayrimenkul piyasalarının en ürkek davrandığı durumlar belirsizlik durumlarıdır. Referandum sonucu ne olursa olsun belirsizlik ortadan kalktığı için piyasaların son dönemde almış olduğu tedirginlik ve kararları erteleme eğilimi son bulacak” dedi.