Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gayrimenkulde karlı bir yatırımın püf noktaları

Konut satın almak isteyen herkes ister yatırım amaçlı olsun ister oturum amaçlı olsun karlı bir alışveriş yapmak istiyor. Peki, bu nasıl mümkün olabilir?

Çalışan her vatandaşın en büyük hayali bir konut satın alabilmek. Aynı zamanda gayrimenkul yatırımı hala da güvenli bir liman olarak varlığını koruyor. Konut satın almak isteyen herkes ister yatırım amaçlı olsun ister oturum amaçlı karlı bir alışveriş yapmak istiyor.

Peki, karlı bir yatırım yapabilmek için hangi hususlara dikkat etmek gerekiyor? Karlı bir gayrimenkul yatırımı için nasıl bir ön araştırma yapmak gerekir? Bir gayrimenkul gelirin ne ölçüde olacağını ne şekilde hesap edebiliriz? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabı haberimizde… Sizler için derledik!

Konut yatırımında yüksek kazanç sağlamanın en etkili yolları şu şekilde sıralanabilir:

Tamamlanmış projeden daire satın almak: Yatırımcılar sektörde güvenden yana. Güven vaat edebilmek çok önemli. Teslim zamanında vaat edilen daha farklı bir konut karşılaşma ya da konut projenin vaat edilen süreden çok sonra teslim edilebilme olasılığı her zaman var. Bu nedenle tamamlanmış bir konut projesinden daire satın almayı tercih etmek her zaman daha akıllıca olacaktır. Bu şekilde projede vaat edilen her şeyi bire bir görüp test edebilme imkanına sahip olacaksınız.

Fiyatların kıyaslanması: Sona eren ve teslim süreci başlayan konut projelerinde fiyatlandırma daha doğru bir şekilde yapılıyor. Proje ruhsatına uygun olan ve olmayan detaylar bu şekilde daha rahat öğrenilebiliyor. Ayrıca satın alınan ev teslime hazır olduğu için direkt kiraya verilerek gelir sağlamaya başlıyor.

Ulaşımın merkezinde olup olmadığına dikkat edin: Özellikle İstanbul’da yaşayan vatandaşlar için konutlarının işyerlerine ve önemli merkezlere yakınlığı büyük önem arz ediyor. Ana ulaşım arterlerine uzak olan konut projelerinin çok fazla kar sağlaması da beklenemez. Ulaşım imkanlarının ve fiyat kıyaslanmasının iyi yapılması karlı bir yatırım iççin mutlaka gerekli.

Sosyal olanakların zenginliği ve artı değeri: Artık sadece barınma alanları değil adeta bir sosyal yaşam alanı satın alınıyor. Bu sebeple projenin size vaat ettiği sosyal imkanların çeşitliliği ve kalitesi büyük önem arz ediyor. Lüks segment kadar orta gelir grubunun da tercihleri arasında yer almaya başlayan markalı konutların vaat ettiği yaşam kalitesi ve standartları geri dönüş süresini de kısaltıyor.