Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gayrimenkulde kiralama ve satışa TL zorunluluğu geldi

Her türlü menkul ve gayrimenkul için kiralama ve satışa TL zorunluluğu geldi. Dövizle yapılan işlemler 30 gün içinde TL’ye çevrilecek.

Türkiye'de yerleşik kişiler için her türlü menkul ve gayrimenkul satış ve kiralamasına TL zorunluluğu geldi. Hürriyet’te yer alan habere göre, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı doğrultusunda döviz ile yapılan işlemler 30 gün içerisinde TL'ye çevrilecek.

BEDELLER TARAFLARCA YENİDEN BELİRLENECEK

Türk Lirası’nın değer kazanmasıyla ilgili Resmi Gazete’de yayımlanan Türk Parası Kıymeti Koruma Konusunda Kararnamesi’nde, yürürlükteki sözleşmelerin, bakanlıkça belirlenen haller dışında Türk parası olarak taraflarca yeniden belirlenmesi gerektiği ifade edildi.

Türkiye’de yerleşik kişilerin, bakanlıkça belirlenen haller dışında yeni karara uymasının belirtildiği kararnamede, “Menkul ve gayrimenkul alım satım, taşıt ve finansal kiralama dahil her türlü menkul ve gayrimenkul kiralama leasing ile iş, hizmet ve eser sözleşme bedeli ile bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülükleri döviz cinsinden veya dövize bağlı olarak yapılamaz” ifadeleri yer aldı.