Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gayrimenkulün liderlerinden konutta ek yüzde 20 indirim kampanyası

Sektörün liderleri GYODER, İNDER ve KONUTDER faiz indirimine ek olarak satıştaki projelerinde yüzde 20 indirim kampanyası hazırlıyor.

Geçen hafta başında Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan tapu harcı ve KDV indirimlerine ek olarak getirilen konut kredisi faiz oranı indiriminden sonra konut satın alacaklara bir müjdeli haber de gayrimenkul sektörünün liderlerinden geldi.

Konutta tapu harcı indirimi, teslimlerde KDV indirimi ve konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0,98’e indirilmesinden sonra gayrimenkul sektörünün üç lider ismi GYODER, İNDER ve KONUTDER halen satışı devam eden projelerinde tüm bu avantajlara ek olarak yüzde 20 indirim imkânı sağlayacak bir kampanya geliştiriyor.

Sektörde büyük yankı uyandıran kampanya ile kısa sürede konut satışlarının artması ve sektörün canlanması bekleniyor. Satıştaki projelerde ek indirim kampanyasını geliştirmek üzere bir araya gelen üç büyük çatı kuruluşu tarafından ‘Yüzde 0,98 faize ek yüzde 20 indirim’ kampanyasına imza atacağı bilgisi paylaşıldı.

Hayata geçirilmesi planlanan kampanyaya katılım çağrısında bulunan dernekler, gayrimenkul sektöründe konut satışlarının artması ve sektörü yeniden canlandırması beklenen dev kampanyasının resmi duyurusunu ise 15 Mayıs 2018 Salı günü gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nin (KONUTDER) tarafından geliştirilecek ve desteklenecek ‘yüzde 0,98’e ilave yüzde 20 indirim’ kampanyasına ilk etap için en az 40 konut firmasının katılım göstereceği tahmin ediliyor.

Bu kampanya ile beklemeye geçen konut alıcıları harekete geçerek fırsatları değerlendirecek. Hükümet tarafından hazırlanan seçim öncesi konut sektörü teşvik paketlerine (tapu harcı yüzde 3’e, KDV oranı yüzde 8’e ve konut kredisi faiz oranları da yüzde 0,98’e düşürüldü) ek olarak KONUTDER, GYODER, İNDER öncülüğündeki ek yüzde 20 indirim avantajı sağlayan kampanya ile konut almayı bekleyen tüketiciler sektörü yeniden yükseltecek.