Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gaziantep Oğuzeli’de dar gelirli vatandaşların konut sevinci

Gaziantep Oğuzeli Belediyesi tarafından hayata kazandırılan dar gelirlilere yönelik Hilal Konutları 2 projesinde kuralar çekilerek hak sahipleri belirlendi.

Oğuzeli Belediyesi dar gelir sınıfında yer alan ve daha önceden hiç konut sahibi olamamış vatandaşlara yönelik geliştirdiği 2 blok şeklinde ve 48 daireden tasarlanan Hilal Konutları 2 dar gelirliye yönelik sosyal konut projesinin kuraları çekildi. Çekilen kura sonucunda projeden daire satın almaya hak kazanan vatandaşların isimleri belirlendi.

Dar gelirliye umut olan Hilal Konutları 2 projesinin kura çekiminde duygulu ve sevinçli anlar yaşandı. Dar gelir sınıfında yer alan daha önceden konut sahibi olmamış vatandaşlar bir konut sahibi olacak olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Noter huzurunda Oğuzeli Belediyesi’ne ait Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen kura çekimine katılan aileler büyük heyecan ve mutluluk yaşadılar. Çekilen kurada kimlerin projeden hak sahibi olduğu da belli oldu.

Soysal sorumluluk projelerini hayata kazandırdıkça iyi olduklarını belirten Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, hemşirelerinin yeni evlerini tebrik ederek huzurlu ve mutlu bir yaşam dileğinde bulundu.

Noter huzurunda gerçekleştirilen kura sonucunda 48 konutun hak sahiplerinin belirlendiğini ifade eden Başkan Kılıç, tek amaçlarının daha modern ve daha yaşanabilir Oğuzeli olduğunu açıkladı. Bu tür projelerle ilçedeki konut sıkıntısını gidermeyi devam ettirdiklerini söyleyen Kılıç, Hilal Konutları 2 projesinin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Hilal Konutları 2 projesi 2 şeklinde tasarlandı. Toplamda 48 adet konut bulunan proje dar gelirli vatandaşlara yönelik Gaziantep Oğuzeli Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Daha önceden konut sahibi olmamış vatandaşlara yönelik geliştirilen Hilal Konutları 2 projesinde yer alan 48 adet konutun hak sahipleri Oğuzeli Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen kura sonucunda belli oldu.