Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Gebze-Halkalı Banliyö Hattı, 2017 Aralık ayında hizmete açılacak

İnşaatın bir türlü tamamlanamaması nedeniyle arap saçına dönen Gebze-Halkalı Banliyö Hattı'nın açılış tarihi belli oldu.

Gebze-Halkalı arasını 105 dakikaya indirerek zamandan büyük oranda tasarruf sağlayacak Gebze-Halkalı Banliyö Hattı'nın çalışmalarının devam ettiği açıklandı. Hattın geçtiği alanlarda arkeolojik çalışmaların devreye girmesiyle uzun zamandır tamamlamayan ve maliyeti de büyük oranda artan hat için tüm güçler seferber edilerek çalışmalar hızlandırıldı.

Tamamlandığında İstanbul trafiğini büyük oranda rahatlatması beklenen Gebze-Halkalı Banliyö Hattı'nın açılış tarihi de belli oldu. İstanbulluların sabırsızlıkla beklediği Marmaray'a entegre hattın açılış tarihi 2017 Aralık olarak belirlendi.

Daire fiyatlarını arttıracak

Türk, Alman ve İspanyol ortak yapımı Gebze-Halkalı treni, 76 kilometrelik bir hat üzerinde ilerleyecek. Toplamda 38 istasyonun yer alacağı iki hat arasında 2-8 dakikada bir sefer yapılacak. Bağlantı istasyonlarıyla 3. Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne de kolayca ulaşım sağlayacak olan hattın, hizmete açıldığı andan itibaren geçtiği bölgelerdeki daire fiyatlarını arttırması bekleniyor.