Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gebze-Haydarpaşa demiryolu hattında son 2 istasyon

Gebze-Haydarpaşa demiryolu hattının yüzde 78’i tamamlandı. Sadece son 2 durağın yapım çalışmaları kalan projenin kasım ayında hizmete açılması bekleniyor.

Yüzde 78’nin yapımı tamamlanan Gebze-Haydarpaşa tren yolu hattında sona yaklaşılıyor. Son iki durağının yapımından sonra tamamlanacak hattın hizmete açılışının ise kasım ayında gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Kasım ayında halka hizmete sunulması amaçlanan Gebze Haydarpaşa demiryolu hattında sona gelindi. Yüzde 78’i tamamlanan hattın son 2 istasyonu için çalışmalar sürüyor. Gebze Haydarpaşa tren hattında çalışmalar süratle yapılıyor. Gebze-Haydarpaşa tren yolu hattının yüzde 78’i tamamlandı. Hattın sadece son 2 istasyonu için çalışmalar sürüyor.

Gebze ve Haydarpaşa arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak için hayata kazandırılan tren yolu hattı hakkında önemli açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, hattın inşaatının 4 yıl önce durdurulmuş olduğunu anımsatarak, “Hedefimiz ağustos ayı içinde inşaatı bitirmek. 1,5-2 aylık periyotta da sinyal sistemlerini tamamlayarak ve sene sonuna kadar test işlemlerini gerçekleştirip hizmete sunmak” dedi.

Pendik ile Maltepe arasındaki tren raylarının döşenen Gebze Haydarpaşa tren yolu hattında Kızıltoprak istasyonuna kadar olan hattın rayları için ise çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Son iki durağında tamamlanmasıyla hat kasım ayında hizmete sunulacak.

Haydarpaşa Garı’na erişmesi için son 2 durağı kalan 4 yıl önce Ankara İstanbul hızlı tren hattı ve Marmaray’a entegrasyonu sağlanmak için durdurulan Gebze Haydarpaşa tren hattı yolunda çalışmalar tamamlanmak üzere.